کدخبر : 172931
شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸
فاقددیدگاه
پرینت

قیمت نان در فارس افزایش یافت/ استان کمترین تغییر را دارد

شیراز_رئیس اتحادیه نانوایان شیراز گفت: پس از یک ماه و سه روز از ابلاغیه افزایش قیمت نان در کشور قیمت نان در شیراز و استان فارس تغییر کرد البته کمترین میزان تغییر در کشور متعلق به فارس است.
قیمت نان در فارس افزایش یافت/ استان کمترین تغییر را دارد

علیرضا سخنوران شنبه در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: بیش از یک ماه از ابلاغیه افزایش قیمت نان در کشور می گذرد و استان فارس یکی از آخرین استان های کشور است که نسبت به تغییر قیمت نان اقدام کرده است. 

وی افزود: بیشتر نقاط کشور از ابتدای مهر ماه قیمت فروش نان در آنها تغییر کرده و این تغییر پس از افزایش قیمت در فروش آرد در کشور اعمال شده است. 

او با بیان اینکه اطلاع رسانی پیش تر در خصوص افزایش قیمت صورت گرفته، تاکید کرد: تمامی مصوبات استانی در زمینه افزایش یا کاهش قیمت نان توسط کارگروه آرد و نان استانداری فارس صورت میگیرد و اتحادیه ها تنها مجری مصوبات هستند. 

رئیس اتحادیه نانوایان شیراز اظهار کرد: پس از قیمت گذاری جدید عرضه کنندگان نان در سطح استان. با توجه به قیمت جدید نارضایتی های خود را بیان کرده اما با توجه به قدرت خرید عامه مردم امکان افزایش این قیمت فعلا وجود ندارد. 

او افزود: بر اساس نظر کارشناسان قیمت تمام شده هر قرص نان سنگک در استان فارس باید ١۵٩۵ تومان باشد که بر اساس مصوبه کارگروه آرد و نان قیمت عرضه نان در استان ١۴۵٠ تومان است که قیمت گذاری نان در تهران بیش از ١٨۵٠ تومان بوده است.

وی با تاکید براینکه قیمت جدید بیشتر به نفع مصرف کننده است تا تولید کننده تصریح کرد: قیمت نان سنگک در مجموع ٣٠ درصد و در نان لواش ٢٨ درصد افزایش داشته است. 

سخنوریان افزود: در کل کشور نرخ متوسط افزایش قیمت نان. بین ۴١ الی ۴٨ درصد بوده است و در نان لواش تنها در شهر تهران شاهد افزایش ٧٣ درصدی قیمت گذاری این نان بوده ایم. 

او در پایان متذکر شد: در سایر شهر ها علاوه بر افزایش قیمت شاهد کاهش وزن نان نیز بودیم اما در فارس وزن نان تغییر نکرده و تنها تغییر در میزان قیمت گذاری نان صورت گرفته است 

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما