کدخبر : 172918
شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲
فاقددیدگاه
پرینت

وجود ۱۸۰ هزار موقوفه در کشور/ ضرورت فرهنگ سازی در حوزه وقف

زنجان-مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی اوقاف و امور خیریه کشور از وجود ۱۸۰ هزار موقوفه در کشور خبر داد و ابراز کرد: نیمی از این موقوفات منفعتی و نیمی هم انتفاعی هستند.
وجود ۱۸۰ هزار موقوفه در کشور/ ضرورت فرهنگ سازی در حوزه وقف

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد نوروزپور ظهر شنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل اوقاف و امور خیریه استان زنجان،اطلاع رسانی در حوزه وقف را بسیار مهم اعلام کرد و گفت: اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در حوزه وقف بسیار ضروری است. 

وی با بیان اینکه وقف سنت حسنه ای است که در تمام ادیان وجود دارد و مختص دین اسلام نیست، اظهار کرد: ۲۷ صفر به عنوان شروع هفته وقف در نظرگرفته شده است، چرا که حضرت محمد (ص) نخستین واقف جهان اسلام بودند و پیامبر اولین مسجد را بنا و وقف کردند و حضرت علی (ع) هم چاه هایی را حفر و وقف می کردند.

نوروز پور از وجود ۱۸۰ هزار موقوفه در سطح کشور خبر داد و ابراز کرد: نیمی از این موقوفات منفعتی و نیمی هم انتفاعی هستند. 

وی از ایجاد بسترهای لازم جهت وقف دسته جمعی در کشور خبر داد و افزود: باید وقف دسته جمعی در کشور تقویت شود. 

وی به اقدامات مهم اوقاف و امور خیریه در بحث پیاده روی اربعین اشاره کرد و گفت: بقاع متبرکه در اربعین حسینی نقش بسیار خوبی داشتند  و ۱۰۷ موکب در محورهای ۱۰ گانه به زائران خدمات ارائه کردند و تنها از مرز میر جاوه ۱۰۰ هزار پاکستانی به پیاده روی اربعین مشرف شدند. 

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی اوقاف و امور خیریه کشور به سالروز شهادت حضرت امام رضا (ع) اشاره کرد و افزود:  ۵۰۰ هزار نفر برای زیارت امام رضا پیاده روی می کنند که ۱۳۴ بقعه و مسجد  در ۶ استان کشور برای پذیرایی از زائرین پیش بینی شده است. 

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما