کدخبر : 172879
پنجشنبه 2 آبان 1398 - 13:20
فاقددیدگاه
پرینت

راه‌اندازی سامانه تصمیم در هرمزگان/ کاهش آمار طلاق از طریق غربالگری، مشاوره و صلح و سازش

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اعلام کرد : در پی دستور ریاست قوه قضائیه طی سفر اخیر به استان هرمزگان ، سامانه تصمیم با هدف کاهش آمار طلاق در این استان راه اندازی شد.


راه‌اندازی سامانه تصمیم در هرمزگان/ کاهش آمار طلاق از طریق غربالگری، مشاوره و صلح و سازش

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، علی صالحی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی دستور مؤکد ریاست قوه قضائیه طی سفر اخیر وی به استان هرمزگان مبنی بر لزوم کاهش آمار طلاق و با هدف تسریع در راه انداری سامانه «تصمیم» که از اهم اولویت‌های معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان است پس از تکمیل زیرساخت ها از سوی معاونت آمار و فناوری اطلاعات ، سامانه مذکور در استان هرمزگان راه اندازی شد.

وی افزود: سامانه تصمیم به منظور اجرای طرح کاهش طلاق و همچنین ساماندهی به مراکز مشاوره راه اندازی شده است. 

 رئیس کل دادگستری هرمزگان یادآور شد: افراد متقاضی طلاق پیش از ورود به روند قضائی از طریق سامانه «تصمیم» ثبت نام و غربالگری شده و سپس به مراکز مشاوره که شامل خدمات روانشناسی ، مددکاری و مشاوره حقوقی می باشد معرفی می شوند.

 صالحی با اعلام اینکه، مراکز مشاوره  دخیل در این طرح مورد تأیید شورای مشورتی واحد مشاوره استان می باشند، اظهار داشت: اولین گام در این پروسه، تلاش در جهت ایجاد صلح و سازش و اصلاح ذات البین است. 

وی تأکید کرد: به منظور تسهیل در خدمت رسانی به مراجعین، نظرات کارشناسی و مشورتی مراکز مشاوره خانواده نیز از طریق همین سامانه به دفاتر خدمات الکترونیک قضائی ارسال می‌شود تا در صورت عدم تفاهم زوجین به ادامه زندگی مشترک و در صورت تقدیم دادخواست، به محاکم خانواده ارجاع داده شوند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما