کدخبر : 172867
پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
فاقددیدگاه
پرینت

روش‌های جدید تامین مالی برای پروژه‌های عمرانی اهواز در دستور کار است

شهردار اهواز با بیان اینکه اهواز نیازمند جهش چشمگیر در پروژه‌های عمرانی است، از به‌کارگیری روش‌های جدید تامین مالی برای پروژه‌ها خبر داد.


روش‌های جدید تامین مالی برای پروژه‌های عمرانی اهواز در دستور کار است

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی شهرداری اهواز، موسی شاعری شهردار اهواز در نشست امضای تفاهم نامه برای همکاری بین بانک شهر و شهرداری اهواز در راستای جذب تسهیلات بانکی و اجرای پروژه‌های عمرانی کلانشهر اهواز اظهار کرد: شهرداری اهواز می‌توانست در بانک شهر سهم بیشتری داشته باشد که به دلیل غفلت طی ادوار گذشته این مهم رخ نداد. 

وی افزود: بیشتر شهرداری‌های کلانشهرها استفاده قابل توجهی از تسهیلات این بانک داشتند اما متاسفانه شهرداری اهواز در گذشته از این محل برای تامین مالی پروژه ها بهره نبرده است.

شاعری عنوان کرد: پیرو جلسه ای که مدتی قبل در تهران با مدیرعامل بانک شهر داشتیم مقرر شد نشستی جهت همکاری در اهواز داشته باشیم.

شهردار اهواز ادامه داد: هدف از تشکیل این نشست در گام نخست، رسیدن به تفاهمی برای ایجاد یک خط اعتباری برای پروژه های عمرانی، تفریحی و رفاهی است و در گام دوم ورود شرکت عمرانی وابسته به بانک شهر را به پروژه‌های عمرانی دنبال می‌کنیم و با توجه به اینکه بانک شهر متعلق به شهرداری‌ها است در روند اداری آن تسریع و تسهیل خواهد شد.

شاعری گفت: در انتها با توجه به نیاز گسترده به تامین ماشین آلات موردنیاز شهرداری اهواز، ایجاد یک خط اعتباری را پیگیری می‌کنیم.

شاعری عنوان کرد: پیش‌تر طی نامه‌ای کلیات تفاهم نامه به بانک شهر ارجاع داده شد و جلساتی هم در این باره برگزار شد.

شهردار اهواز اظهار کرد: شهر اهواز به یک جهش توسعه‌ای نیاز دارد. با همیاری و همکاری اعضای شورای شهر می‌توانیم شاهد یک جهش چشمگیر در پروژه‌های عمرانی شهر اهواز باشیم.

شاعری تصریح کرد: مهم‌ترین دستاورد سفر مدیرعامل بانک شهر به اهواز می‌تواند، تفاهم بر مبلغ کلی این خط اعتباری باشد که جزئیات در جلسات بعدی معاونان و مشاوران بنده با مدیران بانک شهر نهایی و مشخص خواهد شد.

شاعری گفت: بر اساس تفاهمی که با بورس انجام دادیم، بنا داریم ضمانت انتشار اوراق مالی را منتشر کنیم.

شهردار اهواز با اشاره به متوقف بودن پروژه قطار شهری ابراز امیدواری کرد: با توجه به تفاهم نامه بانک شهر و انعقاد تفاهم نامه با استانداری و برنامه‌هایی که در بورس داریم شاید بتوانیم در یک بازه زمانی مناسب شاهد افتتاح فاز یک از خط یک پروژه قطار شهری اهواز باشیم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما