کدخبر : 172763
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
فاقددیدگاه
پرینت

افزایش ۲۵.۷ درصدی فوتی حوادث رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد

یاسوج- مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد از افزایش ۲۵.۷ درصدی فوتی ناشی از حوادث رانندگی جاده های استان در مدت شش ماهه ابتدایی سال جاری به نسبت مدت مشابه سال قبل خبر داد.
افزایش ۲۵.۷ درصدی فوتی حوادث رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش خبرنگار مهر، کامروز امینی پیش از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران، افزود: در شش ماهه ابتدایی سال جاری ۱۲۷ نفر در حوادث رانندگی استان جان خود را از دست داده اند که این آمار در مدت مشابه سال قبل، ۱۰۱ مورد بود.

امینی تصریح کرد: شهرستان بویراحمد با ۶۲ ‌فوتی، بیشترین میزان مرگ ناشی از حوادث رانندگی شش ماهه ابتدایی سال جاری را داشت.

وی افزود: گچساران با ۲۱، دنا با ۱۶، چرام با ۱۱ و کهگیلویه با ۱۰ فوتی بعد از شهرستان بویراحمد بیشترین فوتی حوادث رانندگی شش ماهه ابتدایی سال را داشتند.

امینی با بیان اینکه ۱۰۱ فوتی حوادث رانندگی استان مربوط به مسیرهای برون شهری، ۱۴ مورد شهری، ۱۱ مورد روستایی و یک مورد راه اختصاصی بود، بیان کرد: ۸۰ درصد فوتی ها مربوط به مسیرهای برون شهری است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان با اشاره به وضعیت فوتی های حوادث رانندگی استان، اظهار کرد: ۵۵ درصد متوفیان حوادث رانندگی شش ماهه استان متاهل بودند.

امینی گفت: ۶۸ درصد تصادفات منجر به فوت در روز و ۲۹ درصد در شب اتفاق افتاده و ۴ مورد نیز در طلوع و یا غروب آفتاب بوده است.

امینی شهریور را با ۲۶ ‌فوتی حوادث رانندگی در صدر ماه های پر حادثه شش ماهه ابتدایی سال جاری دانست و گفت: فروردین با ۲۳ و خرداد با ۲۲ فوتی در رده های بعدی قرار دارند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما