کدخبر : 172667
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
فاقددیدگاه
پرینت

روی آوردن «دیری‌ها» به ماهواره در ضعف شبکه‌های دیجیتال

وضعیت زیرساخت‌های شبکه‌های دیجیتال در شهرستان دیر چندان مطلوب نیست و مردم از این وضعیت گلایه دارند.


روی آوردن «دیری‌ها» به ماهواره در ضعف شبکه‌های دیجیتال

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دیر، سالیانی است که شبکه‌های دیجیتال در کشور و به تبع آن در استان بوشهر جایگزین شبکه‌های آنالوگ شده است و مسؤولان از بهبود وضعیت پخش شبکه‌های صدا و سیما خبر داده بودند اما مدتی است که کیفیت پخش شبکه‌های دیجیتال از شهرستان دیر مشکلات و قطعی‌های پیاپی روبروست اما اکنون علاوه بر ضعف سیگنال در برخی از مناطق شهرستان متأسفانه تعدادی از شبکه‌ها نیز قابل دریافت نیست و یا همیشه در حال قطع و وصل است.

مردم دوراهک محروم از دیدن فوتبال

در این بین بیش از یک ماه است که مردم شهر دوراهک به‌خصوص جوانان از تماشای فوتبال لیگ‌های خارجی محروم هستند و شبکه «سه»  و «ورزش» هنگام پخش فوتبال لیگ‌های اروپایی مستند یا فیلم پخش می‌کنند.

یکی از ورزشکاران شهر دوراهک در گفتگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه بیش از یک ماه است که هنگام پخش مسابقات فوتبال خارجی یا تیم ملی در خارج از خانه شاهد پخش مستند یا فیلم به جای فوتبال از شبکه «سه» و «ورزش» هستیم، اظهار داشت: اگر مسؤولین برای این مشکل چاره‌ای نیاندیشند، قطعا در ۱۰ روز دیگر همه مردم دوراهک به سمت خرید ماهواره می‌روند.

عابد دوراهکی با اشاره به اینکه این روزها در گروه‌های مجازی شهر دوراهک همه به دنبال شماره نصاب ماهواره هستند، افزود: فوتبال با مردم عجین شده است و نمی‌توانند از علایقشان بگذرند آن هم با توجه به اینکه سرگرمی خاص دیگری نداریم.

وی ادامه داد: جوانان دوراهک شاید نزدیک به ۲۰۰ بار در قسمت وضعیت فضای مجازی خود به همین معضل پرداخته‌اند حتی با مسؤولین شهرستان و استان هم صحبت کردیم و کار به جایی رسید که از صدا و سیمای استان برای پیگیری مشکل به دوراهک آمدند و برای نصف روز شبکه «سه» را درست کردند اما بازهم مشکل پابرجاست.

روی آوردن مردم به ماهواره در ضعف شبکه‌های دیجیتال 

این جوان دوراهکی بیان کرد: با معاون صدا و سیمای استان بوشهر صحبت کردیم می‌گویند مشکل از پخش ماهواره‌ای استان بوشهر است، چرا مردم عسلویه، برازجان و خورموج و … مشکل ندارند فقط مردم دوراهک باید از دیدن فوتبال محروم باشند. ساعت ۱۲ یا یک شب موقع پخش فوتبال‌های خارجی مثل تیم رئال مادرید خیلی‌ها به خانه افرادی که ماهواره دارند می‌روند تا بلکه بتوانند فوتبال ببینند.

وی گفت: گفتند باید آنتن تلویزیون به سمت سایت اختر باشد ما هم رفتیم هزینه کردیم آنتن خریدیم و روی اختر تنظیم کردیم اما باز هم مشکل حل نشد. اگر از ماهواره هم بخواهیم استفاده کنیم باید از شبکه تاجیکستان و بین‌اسپرت مسابقات فوتبال را پیگیری کنیم، اما این درست نیست که به خاطر بازی فوتبال ماهواره را روی اروپا تنظیم کنیم که همه نوع کانال ناجوری دارد و این ارزش ندارد.

صدای مردم به گوش مسؤولین نمی‌رسد

دوراهکی تأکید کرد: صدای ما ظاهرا به گوش مسؤولین نمی‌رسد انتظار داریم با درج این خبر این مشکل جوانان دوراهک حل شود.

یکی دیگر از جوانان شهر دوراهک به خبرنگار ما گفت: قبلا هنگام پخش مسابقات فوتبال لیگ‌های اروپا، تلویزیون مردم دوراهک مستند یا فیلم سینمایی پخش می‌کرد اما تازگی‌ها دیجیتال قطع می‌شود. ۱۸ شبکه دیجیتال داریم که از کانال یک تا ۱۲ قطع می‌شود به‌گونه‌ای که حتی اگر بخواهیم یک فیلم ببینیم هم بین آن حداقل دو تا سه بار سیگنال قطع می‌شود.

وعده بی عمل صدا و سیما/ خانواده در معرض آسیب مخرب ماهواره‌

علی احمدی با بیان اینکه خود جوانان دوراهک از صدا و سیمای استان پیگیری کردند که قول دادند مشکل را برطرف کنند اما تاکنون خبری نیست، عنوان کرد: مسؤولین باید به مشکل رسیدگی کنند الان همه در فضای مجازی  از خرید ماهواره حرف می‌زنند، در حالی که درست نیست به‌خاطر سهل‌انگاری مسؤولین در حل مشکل دو شبکه، مردم به سمت ماهواره بیایند.

وی با اعلام اینکه با وضعیت پیش آمده جوانان و خانواده‌های دوراهکی در معرض آسیب شبکه‌های مخرب ماهواره‌ای قرار دارند، تأکید کرد: مردم دوراهک سرگرمی خاصی ندارند و مجبورند اوقات فراغت خود را با تماشای مسابقات ورزشی پر کنند. ما از فرماندار شهرستان و استاندار بوشهر می‌خواهیم با حل این مشکل مانع از افتادن جوانان در دام ماهواره شوند.

وضعیت نامناسب شبکه‌های دیجیتال در بردخون و آبدان

یکی از فعالان رسانه شهر بردخون  گفت: وضعیت شبکه‌های دیجیتال در شهر بردخون و روستاهای اطراف نامناسب و ضعیف است و مردم از این شرایط گلایه دارند، سال‌‌ها است که مردم از این مشکل رنج می‌برند اما تاکنون اقدام خاصی صورت نگرفته است.

نامجو زحمتکش  با تأکید بر اینکه با توجه به هجمه‌های فرهنگی دشمن تقویت شبکه‌های صدا و سیما ضرورت دارد، بیان کرد: بسیاری از شبکه‌های دیجیتال در بردخون دریافت نمی‌شود و مردم به ناچار به سمت نصب ماهواره می‌روند.

رضا محمدی شهروند آبدانی نیز گفت: متأسفانه گاهی اوقات شاهد قطع سیگنال‌های تلویزیون در هنگام پخش هستیم و در مجموع شبکه‌های دیجیتال چندان وضعیت مطلوبی ندارند.

به گزارش فارس، انتظار است مسؤولین شهرستان دیر و استان برای حل مشکل ضعف شبکه‌های دیجیتال تدبیری بیاندیشند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما