کدخبر : 172647
یکشنبه 20 اکتبر 2019 - 15:45
فاقددیدگاه
پرینت

طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی در همه نقاط استان بوشهر اجرا شود

بوشهر- استاندار بوشهر با تاکید بر گسترش طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی گفت: ارتقای سطح کیفیت در ارائه خدمات سلامت و گسترش خدمات درمانی مطلوب باید در اولویت قرار بگیرد.
طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی در همه نقاط استان بوشهر اجرا شود

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند ظهر یکشنبه در نشست با مسئولان بیمه سلامت استان بوشهر اظهار داشت: قدم‌های مهمی برای کاهش هزینه‌های درمانی مردم برداشته‌ شده است و با برنامه‌ریزی بهتر در حمایت از قشر ضعیف جامعه از آسیب‌پذیری آنان در عرصه‌های مختلف جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: کمک به افراد ضعیف از نظر بنیه مالی در عرصه ارائه خدمات درمانی باید موردتوجه قرار بگیرد و در این راستا رفع دغدغه مالی قشر ضعیف جامعه در حوزه سلامت باید در اولویت بیمه سلامت باشد.

گراوند افزود: روان‌سازی خدمات درمانی یک ضرورت است و با روان‌سازی خدمات درمانی دغدغه مردم در حوزه سلامت برطرف می‌شود و یکی از این طرح‌ها اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی است که از هزینه‌های اضافی جلوگیری می‌کند.

نگاه ویژه به بیمه سلامت

استاندار بوشهر گفت: یکی از حوزه‌هایی که در آرامش و آسایش جامعه و خانواده اثرگذار است بیمه سلامت است که باید به این حوزه نگاه ویژه شود.

وی بابیان اینکه رفع دغدغه مالی قشر ضعیف جامعه در حوزه سلامت باید در اولویت بیمه سلامت باشد گفت: حذف دفترچه‌های تکراری و رفع همپوشانی بیمه‌ها طرح بسیار مهمی برای کاهش و کنترل هزینه‌های درمانی و تداوم خدمات مطلوب به جامعه هدف است.

گراوند با گرامیداشت هفته بیمه سلامت و قدردانی از خدمات مسئولان این حوزه افزود: با اجرایی شدن طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی مشکلات بیمه‌ای و درمانی برطرف می‌شود که این مهم نقش مهمی در کاهش و کنترل هزینه‌های درمانی دارد.

گراوند با اشاره به حذف ۲۰ هزار دفترچه بیمه تکراری در استان بوشهر در اجرای طرح رفع همپوشانی بیمه‌ها بیان کرد: نسخه‌نویسی الکترونیکی در جلوگیری از هزینه‌های اضافی درمانی جلوگیری می‌کند.

گراوند افزود: در شرایط کنونی اقتصادی کشور هرچند منابع مالی حوزه خدمات‌رسانی به ویژه درمانی کاهش نیافته ولی باید از پرت و هدر رفت هزینه‌ها در بخش‌های مختلف جلوگیری شود.

استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی را طرح مناسب و درخور تحسین در راستای خدمات‌رسانی مطلوب به جامعه است و این طرح به قشر ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه کمک می‌کند تا رسیدگی به حل مشکلات مردم به ویژه افراد ضعیف در اولویت قرار بگیرد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما