کدخبر : 172595
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
فاقددیدگاه
پرینت

جشنواره ملی دیوارنگاری شهریاسوج جریانی اثرگذار در ابعاد مختلف است

یاسوج- رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: جشنواره ملی دیوار نگاری یاسوج جریانی چند بعدی است.
جشنواره ملی دیوارنگاری شهریاسوج جریانی اثرگذار در ابعاد مختلف است

‌به گزارش خبرنگار مهر، شریف اسلامی عصر پنجشنبه در آیین اختتامیه اولین جشنواره ملی دیوار نگاری در شهر یاسوج، افزود: در گذشته، دیوار اعتماد بین هنرمندان و مسئولین کوتاه و دیوار بی اعتمادی بلند بود و از طرفی یکی از راهبردهای حوزه هنری این بود که چگونه می توان هنر را در خدمت رشد جامعه و توسعه استان قرار داد.

وی افزود: لازم بود هنر در بین مردم و از فضاهای بسته به سطح جامعه می آمد و تاثیر خود را بر روی مخاطب و مردم می گذاشت.

رئیس حوزه هنری  استان گفت: بخش زیادی از مسئولیت اجتماعی هنرمندان به عنوان وجدان بیدار جامعه، مراقبت از همان جامعه و به فکر مسائل مردم بودن است.

اسلامی با اشاره به کلید خوردن جشنواره ملی دیوار نگاری و بیان اینکه طی نشستی با شهردار یاسوج، هنرمندان به بیان نظرات و دغدغه های خود پرداختند، تصریح کرد: در آن نشست مطالبات و دغدغه های هنرمندان مطرح و انتظارات شهرداری نیز بیان شد و هدفگذاری هایی برای زیباسازی شهر انجام گرفت.

مشاور هنری و اجرایی اولین جشنواره دیوارنگاری شهر یاسوج گفت: در همین راستا وعده شهردار یاسوج خیلی زود محقق شد و کمیته هایی برای تحقق اهداف تشکیل شد و در اولین گام برگزاری این جشنواره کلید خورد.

اسلامی با اشاره به اینکه جشنواره دیوارنگاری شهر یاسوج یک پروژه تک بعدی نیست، اظهار کرد: این مهم، یک پروسه و جریان چند بعدی و از منظر جامعه شناسی، مردم شناسی، روانشناسی و زیبایی شناختی قابل بررسی و تحلیل است.

وی با اشاره به بازخوردهای این حرکت در بین مردم شهر و با ذکر مصادیقی ابراز داشت: آنچه دیدیم این بود که جشنواره دیوار نگاری حال شهروندان یاسوجی را خوب کرد و حال خوش مردم حال همه مارا خوب کرد و باید گفت یکی از اصلی ترین وظیفه هنرمندان این است که حال مردم را خوب کنند.

اسلامی تصریح کرد: رسانه ها نیز اخبار این حال خوب را تکثیر کردند و در شهر و استانی که به خبرهای بد و منفی عادت کرده بودیم، یک هفته خبر های خوب شنیدیم.

رئیس حوزه هنری با بیان اینکه شهرداری و شورای شهر و هنرمندان، دبیران و عوامل اجرایی و هنری نقش مهمی در تحقق جشنواره دیوار نگاری داشتند، اظهار کرد: این جشنواره تنها نقشی بر دیوارهای شهر یاسوج نبود بلکه نقش های زیبایی بر روح و روان و دل های مردم یاسوج کشیده شد و نشاط آفرینی مناسبی شکل گرفت که باید به همه دست اندرکاران آفرین گفت.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما