کدخبر : 172537
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
فاقددیدگاه
پرینت

تصفیه خانه شماره ۲شیراز آبان ماه به بهره برداری می رسد

شیراز_استاندار فارس گفت: تصفیه خانه شماره ۲شهر شیراز در مراحل پایانی عملیات اجرایی خود است و احتمالا آبان ماه مورد بهره برداری قرار می گیرد.
تصفیه خانه شماره ۲شیراز آبان ماه به بهره برداری می رسد

به گزارش خبرنگار مهر، عنایت الله رحیمی چهارشنبه در بازدید از تصفیه خانه فاضلاب شماره دو شیراز در جمع خبرنگاران بیان کرد: دولت برنامه های مختلفی در زمینه افزایش بهداشت محیطی افراد داشته و طرح های عمرانی مختلفی نیز در این زمینه در حال اجراست که از جمله این طرح ها می توان به تصفیه خانه شماره ۲شیراز اشاره کرد. 

رحیمی تاکید کرد: علاوه بر شهرستان شیراز در شش شهرستان دیگر استان نیز این گونه طرح ها روند اجرایی خود را با جذب تسهیلات از بانک توسعه اسلامی ادامه می دهند.

وی افزود: تصفیه خانه شماره ۲شیراز پس از اینکه مورد بهره برداری ی برسد جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر را تحت حمایت قرار خواهد داد و مراحل پایانی این طرح در حال انجام است. 

عالیترین مقام دولت در فارس عنوان کرد: تصفیه خانه شماره دو شیراز در مراحل پایانی خود است و با توجه به استفاده از تکنولوژی بروز شده این تصفیه خانه یکی از مدرن ترین تصفیه خانه های ایران خواهد بود. 

وی ابراز امیدواری کرد: تصفیه خانه شماره دو شیراز تا یک ماه دیگر مراحل عملیاتی ، بهسازی وتکنیکالی آن به پایان می‌رسد و این پروژه آماده بهره برداری خواهد بود. 

استاندار فارس در خصوص مدل های بعدی این تصفیه خانه نیز گفت: مدل های بعدی این تصفیه خانه در حال جذب سرمایه از طریق سرمایه گذاران است و یکی از روش های جذب سرمایه در این پروژه نیز فروش پس آب بوده و سعی شده از این طریق نسبت به جذب سرمایه اقدام شود. 

او تاکید کرد: فعالیت های مشترکی میان پیمانکار و سرمایه گذار در این حوزه در حال انجام است.

استاندار فارس در خصوص تصفیه خانه شهر صدرا نیز تاکید کرد: تصفیه خانه شرق شهر صدرا نیز اکنون به بیش از ۵٠ درصد رسیده است و یکی از مشکلاتی که این طرح داشت تملک زمین بود که این مهم نیز برطرف شده است. 

رحیمی متذکر شد: فعالیت های آب و فاضلاب عملیاتی گران قیمت است و با توجه به مشکلات تامین مالی که در کشور وجود دارد تامین مالی برخی از پروژه ها مشکل شده است. 

وی در خصوص تامین مالی این پروژه گفت: وزارت راه و شهرسازی، شرکت عمران و شرکت آب و فاضلاب کشور تامین کرده است و امید است تا پایان سال این پروژه هم به اهداف از پیش تعیین شده برسد.  

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما