کدخبر : 172531
چهارشنبه 16 اکتبر 2019 - 10:27
فاقددیدگاه
پرینت

پیش بینی تردد ۱.۵ میلیون زائر اربعین از مرزهای خوزستان

خرمشهر- استاندار خوزستان گفت: تاکنون از دو مرز خوزستان، یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر تردد کرده اند که باید انتظار افزایش این تعداد تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر را نیز داشت.
پیش بینی تردد ۱.۵ میلیون زائر اربعین از مرزهای خوزستان

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی دوشنبه شب در جلسه ستاد اربعین در فرمانداری خرمشهر اظهار کرد: هنوز مواجه شدن با موج رفت دیگر در خوزستان امری محتمل است و باید برای آن آمادگی لازم را داشت.

وی افزود: طبق تجربه سال های گذشته افرادی هستند که به دلایل مختلف قصد زیارت در روز اربعین را دارند و یا تا هم اکنون به هردلیلی قادر به رفتن نشده اند که ممکن است موج بیشتری از زائران را به سمت مرزها روانه کند که باید برای این شرایط همچنان آماده خدمات رسانی بود.

استاندار خوزستان در ادامه به بحث بازگشت زوار حسینی نیز اشاره کرد و گفت: برای بازگشت در استان خوزستان طبق گزارش عتبات از نظر غذا و اسکان مشکل خاصی وجود ندارد و در صورت لزوم حواله برخی اقلام غذایی به صورت رایگان در اختیار موکب داران قرار داده خواهد شد.

وی همچنین  آمادگی برای اعزام خودروهای بیشتر به عراق برای جابه جایی زائران حسینی را خواستار شد و گفت: باید کارهای گمرکی و روند اداری برخی اتوبوس های و خودروهای سنگین برای ورود به مرز و جابه جایی زائران در آن سوی مرز انجام شود تا این وسیله ها در صورت نیاز بدون معطلی به عراق اعزام شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، پیگیری امور بهداشتی در کشور توسط بهداشت و این موارد در خاک عراق توسط هلال احمر برای پیشگیری از انتقال بیماری ها، تدارک حضور اتوبوس های بیشتر در مرز از دیگر مواردی بود که شریعتی آنها را برای سفر توام با آرامش زائران تا پایان موسم اربعین یک ضرورت خواند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما