کدخبر : 172515
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۵
فاقددیدگاه
پرینت

در بازدید میدانی حضرت آیت الله العظمی صفایی بوشهری از طرح های آب شرین کن بوشهر چه گذشت؟/ نماینده مقام معظم رهبری در استان بوشهر: مشکلات آب استان بوشهر با تکمیل طرح‌های آب شیرین‌کن رفع می‌شود

جنوب پرس: نماینده مقام معظم رهبری در استان وامام جمعه بوشهر فرمودند: با تکمیل پروژه‌های آب‌شیرین‌کن‌ ، گسترش خط کوثر و تعمیر و بازسازی خطوط و شبکه فرسوده آبرسانی، می‌توان گام مهمی در حل مشکل اساسی آب آشامیدنی استان بوشهر برداشت.

به گزارش جنوب پرس، حضرت آیت‌الله العظمی حاج غلامعلی صفایی بوشهری (دامت برکاته) در بازدید میدانی از روند اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن بوشهر با قدردانی از توجه مسؤولان در اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن در نقاط ساحلی این استان، اظهار داشتند: با توجه به اینکه بیش از ۹۰ درصد آب آشامیدنی استان بوشهر از خارج از استان تأمین می‌شود، ایجاد منابع آب آشامیدنی جدید از طریق شیرین‌سازی آب دریا در دستور کار مسؤولان قرار گرفته که مشکلات تاریخی آب این استان با تکمیل پروژه‌های آب شیرین‌کن برطرف می‌شود.

معظم له از اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن در نقاط مختلف استان بوشهر خبر دادند و بیان کردند: اکنون پروژه‌های متعدد آب شیرین‌کن در شهرها و روستاهای استان بوشهر در حال اجراء است که روند اجرایی آن مطلوب گزارش شده است.

ایشان با اشاره به اجرای طرح‌های شیرین‌سازی آب دریا در استان افزودند: با تکمیل پروژه‌های آب‌شیرین‌کن‌ به ظرفیت ۱۵۰ هزار متر مکعب در شبانه‌روز، گسترش خط کوثر و تعمیر و بازسازی خطوط و شبکه فرسوده آبرسانی می‌توان گام مهمی در حل مشکل اساسی آب آشامیدنی استان بوشهر برداشت.

حضرت آیت‌الله العظمی حاج غلامعلی صفایی بوشهری (دامت برکاته) فرمودند: یکی از چالش‌ها و مشکلات تاریخی استان بوشهر منابع آب آشامیدنی است و کم بارشی، پایین بودن سطح آب‌ سفره‌های زیر زمینی و نبود برنامه اساسی و راهبردی آن هم در استانی که در کنار ساحل واقع شده از مشکلات اساسی در تامین آب آشامیدنی استان است.

معظم له تاکید کردند: دریا یک موهبت الهی برای حل بسیاری از مشکلات است و استان بوشهر در هم‌جواری با خلیج فارس ظرفیت بالایی در عرصه اجرای طرح‌های اقتصاد کرانه‌ای و بحران کم‌آبی را فراهم کرده است.

نماینده مقام معظم رهبری در استان وامام جمعه بوشهر بیان فرمودند: اکنون پروژه‌های آب شیرین‌کن در جنوبی‌ترین تا شمالی‌ترین نقطه استان بوشهر در حال اجراء است که نشان از توجه مسؤولان در حل بحران کم‌آبی استان بوشهر است.

ایشان با اشاره به افزایش ظرفیت آب‌شیرین‌کن ۱۰ هزار متر مکعبی بوشهر فرمودند: ظرفیت این آب‌شیرین‌کن از ۱۰ هزار متر مکعب به ۲۲ هزار متر مکعب در شبانه‌روز افزایش یافته که نقش مهمی در حل بخشی از مشکلات آب آشامیدنی شهر بوشهر داشته است./ فارس

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما