کدخبر : 172390
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
فاقددیدگاه
پرینت

توزیع اقلام فرهنگی در بین کاروان های اربعین کهگیلویه و بویراحمد

یاسوج- مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از توزیع اقلام فرهنگی در بین کاروان های زائرین اربعین خبر داد.
توزیع اقلام فرهنگی در بین کاروان های اربعین کهگیلویه و بویراحمد

حجت الاسلام سید رضا افتخاری در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: این اداره کل با همکاری اعضای کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین استان، اقدام به پوشش آموزشی و خدماتی در محورهای مختلف در راستای پیاده روی بزرگ اربعین حسینی کرد.

افتخاری با بیان اینکه برگزاری کارگاه های آموزشی در راستای پیاده روی بزرگ اربعین اجرایی شده است، اظهار کرد: همچنین دوره آموزشی ویژه خواهران طلبه همراه کاروانها برگزار شد.

وی از تحقق دو دوره سرکشی از تمام موکب های مسیر کاروانها خبر داد و اظهار کرد: تشکیل جلسات توجیهی و بررسی مشکلات موکب ها محور این سرکشی ها قرار گرفت.

وی افزود: در همین راستا رایزنی هایی با ادارات، نهادها و خیرین با هدف رفع مشکلات و موانع موکب داران انجام گرفت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان توزیع حواله برنج، روغن، گوشت قرمز و مرغ بین موکب داران را از اقدامات محقق شده با همکاری اداره کل صنعت و معدن استان دانست و تصریح کرد: جلسات توجیهی و آموزشی نیز در بخش های مختلف برگزار شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه روحانیون عمدتا متولی کاروان و یا به عنوان مبلغ و همراه در کنار کاروان ها قرار دارند، کارگاه های آموزشی با پوشش روحانیون مستقر و طرح هجرت اجرایی شد.

افتخاری با اشاره به اهمیت نگاه فرهنگی و معنوی کاروان ها به پیاده روی اربعین، عنوان کرد: مدیران کاروان ها نگاه فرهنگی و معنوی به این سفر را مد نظر داشته باشند.

افتخاری ابراز داشت: همچنین باید تلاش شود که کاروان ها با همراهی مبلغ دینی و آشنایی با مسائل دینی،  انقلابی و فرهنگی ایران و عراق که از سوی سازمان تبلیغات معرفی معرفی می شود، عازم شوند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان با اشاره به بازگشت زوار اربعین حسینی، عنوان داشت: برنامه ریزی برای استقبال از زوار توسط مدیران دفاتر تبلیغات اسلامی، مسئولان استانی و شهرستانی انجام گرفته است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما