کدخبر : 172387
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
فاقددیدگاه
پرینت

اختصاص بالغ بر ٣ هزارمیلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی کمیته امداد

شیراز-معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد فارس از اختصاص ۳ هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در راستای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی و خودکفایی مددجویان استان فارس در سال جاری خبر داد.
اختصاص بالغ بر ٣ هزارمیلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی کمیته امداد

به گزارش خبرگزاری مهر، جوادی حقیقی دوشنبه با تاکید بر اهمیت توانمندسازی مددجویان این نهاد گفت: پس از حصول اطمینان از درآمدزایی طرح های اشتغال، بسته به نوع طرح  بعد از گذشت یک الی ۲ سال از اجرای طرح های مذکور، مددجویان توانمند شده، خودکفا شده و  از  چرخه حمایتی کمیته امداد خارج می‌شوند.

جوادی حقیقی در ادامه یادآور شد: از ابتدای سال تاکنون  ۹۲۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال برای مددجویان استان جذب شده که از این میزان، ۱۶۰ میلیارد ریال از محل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت هم افزایی و ۷۶۰ میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و مناطق عشایری  و بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ پرداخت شده است.

او اضافه کرد: از ابتدای سال تاکنون ۳۷۸ خانوار در استان به خودکفایی رسیده  و  ۲۵۰۳ طرح اشتغال ایجاد شده است. تعداد ۹۴۶ طرح اشتغال برای زنان و ۱۵۵۷ طرح اشتغال برای مردان بوده است. همچنین از تعداد مذکور طرح ایجاد شده، ۴۱۳ طرح در زمینه مشاغل خانگی و ۲۰۹۰ طرح نیز در زمینه خوداشتغالی بوده است که توانسته برای ۳۰۵۲ نفر ایجاد شغل کند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد فارس با بیان اینکه وام های اشتغال بر اساس محل سکونت مجری طرح  داده می شود، گفت: امسال ۶۸۳ طرح شهری با اعتبار ۲۴۳ میلیارد ریال و ۱۷۹۴ طرح روستایی نیز با اعتبار ۶۸۰ میلیارد ریال ایجاد شده است.

او در خصوص نوع مشاغل ایجاد شده در طی این مدت خاطر نشان کرد: ۹۲۱ مورد مشاغل خدماتی، ۱۱۶۲ مورد دام‌پروری، ۱۳۷ مورد صنایع‌دستی و ۲۸۳ مورد کشاورزی ایجاد شده است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما