کدخبر : 172234
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵
فاقددیدگاه
پرینت

نمایشگاه توانمند سازی صنایع غذایی کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد

یاسوج- نمایشگاه توانمند سازی صنایع غذایی به مناسبت بیستم مهرماه، روز جهانی غذا با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد.
  نمایشگاه توانمند سازی صنایع غذایی کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد

به گزارش خبرنگار مهر، استاندار کهگیلویه و بویراحمد عصر شنبه در آیین افتتاح نمایشگاه هفته غذا در شهر یاسوج، سبک زندگی، تغذیه مناسب و توجه به محصولات سالم و ارگانیک را  از اولویتهای اساسی  و قابل توجه دانست و گفت: این نمایشگاه حامل پیام بزرگی است و می تواند نقشی اساسی در آگاهی بخشی و روشنگری خانواده ها برای استفاده از مواد غذایی سالم و تضمین کننده سلامت جامعه داشته باشند.

حسین کلانتری افزود: داشتن زندگی سالم، الگوی مناسب و سبک سالم زندگی از جمله  اهداف این نمایشگاه ها است.

وی نظارت و تحقق سلامت غذایی را از سیاست های بهداشت و درمان دانست و اظهار کرد: بخش اعظمی از مواد غذایی در روستاها تولید و تامین می‌شود و  ارتقای تکنولوژی های تولیدی نقش موثری در بهبود فرآوری محصولات و ارتقای چرخه تولید دارد.

استاندار گفت: باید در انتقال تکنولوژی، تامین منابع و تسهیلات به روستاها تلاش کنیم تا روستاهای استان به روستاهای مولد تبدیل شوند.

کلانتری افتتاح این نمایشگاه را فرصت مناسبی برای آگاهی بخشی بیشتر به  مردم  در محور سلامت غذایی دانست و اظهار کرد: این نمایشگاه شامل ۲۳ غرفه است که ۹ غرفه آن مختص به شرکت‌های آشامیدنی و بقیه غرفه ها مربوط به محصولات دیگر غذایی است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما