کدخبر : 172202
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵
فاقددیدگاه
پرینت

استاندار فارس: طرح بزرگداشت مفاخر ایران در حد پیشنهاد است

استاندار فارس گفت: مطالب منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی درباره طرح بزرگداشت مفاخر و فرهنگ ایران زمین در حد یک پیشنهاد است که برای اجرایی شدن آن باید همه ابعاد موضوع پیش‌بینی شود.

عنایت‌الله رحیمی شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح در معاونت اجتماعی وزارت کشور در حال بررسی است و پس از آنکه به پختگی برسد و مصوب شود باید با طی مراحل قانونی قابلیت اجرایی یابد. 
وی اظهار داشت: در حال حاضر هیچ برنامه‌ای در این ارتباط چه به مدت یک روز و چه یک هفته، در آرامگاه کوروش یا دیگر آثار باستانی فارس وجود ندارد. 
 استاندار فارس با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی هیچ مخالفتی با بزرگداشت مفاخر ایران از جمله کوروش ندارد، گفت: باید توجه داشت تاریخ مطرح شده درباره روز بزرگداشت کوروش، غیرمستند است. 
رحیمی گفت: در چارچوب فکری، نظام و حاکمیت هیچ تضادی با داشته‌های ملی ندارد و  کوروش را نیز به عنوان یک داشته ملی قبول داریم.
وی افزود: داشته‌های ملی و داشته‌های مذهبی در یک موازات قرار می‌گیرند اما اگر کسی بخواهد تاکید بر هویت ملی را به عنوان حربه‌ای برای مقابله با ارزش‌ها قرار دهد پذیرفته نیست.

پیش از این مطالبی در فضای مجازی مطرح و گفته شده بود: امسال و با موافقت وزارت کشور، ویژه‌برنامه‌هایی با هدف بزرگداشت مفاخر در آرامگاه کوروش واقع در مجموعه میراث جهانی پاسارگاد برگزار می‌شود که بنا بر اعلام استاندار فارس،  این موضوع صحت ندارد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما