کدخبر : 172102
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵
فاقددیدگاه
پرینت

فرصتی که مدیران کهگیلویه و بویراحمد آن را غنمیت بشمارند

اعضای هیات دولت موظف به سفر به کهگیلویه و بویراحمد شدند که مدیران از این فرصت برای رفع مشکلات استان استفاده کنند.


فرصتی که مدیران کهگیلویه و بویراحمد آن را غنمیت بشمارند

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، استاندار کهگیلویه و بویراحمد اول مهر در مراسم آغاز سال تحصیلی که مدیران حضور داشتند اعلام کرد رئیس جمهور همه اعضای هیات دولت را موظف کرد به کهگیلویه و بویراحمد سفر کنند و از نزدیک با مسائل و مشکلات حوزه‌های خود آشنا و برای رفع آنها راهکار ارائه کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به این موضوع هم اشاره کرد که سفر وزیر نیرو به استان هم در راستای همین دستور رئیس جمهور مبنی بر توجه به استان است، سفری که در آن ۷ پروژه مهم افتتاح شد و ۷۰ پروژه با اعتبار بیش از ۸ هزار میلیارد تومان فعال شد.

اما اینکه مقرر شده اعضای هیات دولت به کهگیلویه و بویراحمدی که علی‌رغم همه ظرفیت‌ها همچنان محروم است و جوانان استان از نداشتن شغل و اشتغال رنج می‌برند یک فرصت طلایی است و فقط می‌خواهد مدیران برای استفاده از این فرصت طلایی به درستی برنامه‌ریزی کنند.

به گفته حسین کلانتری، کهگیلویه و بویراحمد در ماه‌ها و هفته‌های آینده باز هم شاهد حضور وزراء و اعضای هیات دولت خواهد بود لذا انتظار می‌رود مدیران استان به جای برشمردن همه آن چیزی که در این ۴۰ سال نصیب استان شده نداشته‌ها و فقر و محرومیت‌ها را روایت کرده و تلاش کنند با جذب اعتبار محرومیت‌ها را کنار بزنند و به رشد و توسعه کمک کنند.

همه می‌دانند که کهگیلویه و بویراحمد در حوزه راه، آب، برق، اشتغال و چند حوزه دیگر با مشکلاتی مواجه است و مدیران ما در زمان حضور اعضای هیات دولت نباید به گونه‌ای صحبت کنند که کهگیلویه و بویراحمد گل و بلبل است و هیچ مشکلی ندارد.

آنها در وهله اول باید به مشکلاتی بپردازند که تنها به دست مقامات کشور حل می‌شود، بعد برای این مشکلات راه حل ارائه کنند و در پایان برآورد و اعتبار مورد نیاز خود را بیان کنند و آنقدر پیگیر باشند تا خواسته که داشتند محقق و مشکل رفع شود.

لازم است مدیران استان این موضوع را بدانند که اعضای هیات دولت سفر به کهگیلویه و بویراحمد را در برنامه‌های خود قرار نمی‌دهند و به استان نمی‌آیند که مسؤولان و مدیران ما از داشته‌ها صحبت کنند که بدون شک اگر اینگونه بود به استان سفر نمی‌کردند.

وزیر نیرو هم در سفر ابتدای هفته به کهگیلویه و بویراحمد با تذکر به یک مدیر استانی خطاب به مدیران گفت: شما مسوول بیان کمبودها هستید، آنها را به همراه راه‌حل مطرح کنید.

به گزارش فارس؛ اینکه مدیران استان در نشست با وزراء و مقامات کشوری به دلیلی که بیشتر سیاسی است از بیان مشکلات خودداری می‌کنند و تنها از داشته‌هایی که در مقایسه با سایر استان‌ها ناچیز است سخن می‌گویند بدعت بدی است که امیدواریم اصلاح شود و مدیران ما تنها به فکر استان باشند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما