کدخبر : 172069
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
فاقددیدگاه
پرینت

شرکت کنندگان در پیاده روی اربعین واکسن آنفولانزا تزریق کنند

یاسوج- سرپرست مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شرکت کنندگان در پیاده روی اربعین واکسن آنفولانزا تزریق کنند.
شرکت کنندگان در پیاده روی اربعین واکسن آنفولانزا تزریق کنند

به گزارش خبرنگار مهر، محسن جلیل بعدازظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به مسیر طولانی پیاده‌روی و شمار بالای شرکت کنندگان در این اجتماع عظیم، شرکت کنندگان در این راهپیمایی به ویژه بیماران با سابقه ناراحتیهای قلبی، تنفسی، پوستی، فشار خون، چربی، دیابت و سایر موارد نسبت به سلامت خود توجه ویژه داشته باشند.

وی بیان داشت: افراد دچار بیمارهای حاد قلبی و تنفسی، کودکان، کهنسالان و دیگر گروه‌های پرخطر و آسیب پذیر  که قصد شرکت در پیاده روی عظیم اربعین حسینی را دارند، قبل از خروج از مرز، واکسن آنفلوآنزا را با رعایت زنجیره سرما از داروخانه‌های مجاز تهیه و تزریق کنند.

جلیل اظهار داشت: همچنین کسانی که بیماری قلبی دارند نیز باید داروهایی همچون داروهای زیرزبانی را به همراه خود داشته باشند.

وی افزود: کسانی که سابقه ناراحتی قلبی داشته اند نیز در صورت شرکت در پیاده روی اربعین باید تمام داروهای خود را به همراه داشته و در صورت احساس درد در قفسه سینه، در اسرع وقت به نیروهای اورژانس اطلاع دهند.

جلیل تصریح کرد: بیماران دیابتی و فشار خونی نیز پیش از عزیمت به کشور عراق و شرکت در مراسم پیاده روی اربعین، به پزشک خود مراجعه کرده و با اجازه پزشک  در این سفر حضور یابند.

وی افزود: در راستای جلوگیری از ابتلا به بسیاری از بیماریهای عفونی به ویژه بیماری‌های تنفسی همچون آنفلوآنزا رعایت بهداشت فردی ضروری است و باید شست و شوی مکرر دستها با آب و صابون انجام شده و تا حد امکان از روبوسی و دست دادن پرهیز شود.

جلیل تاکید کرد: بیماران دیابتی نیز باید در صورت ایجاد هرگونه زخم در پاهایشان، در طول مسیر به مراکز بهداشتی مراجعه کنند و پاهای خود را به صورت مرتب شست و شو دهند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما