کدخبر : 171945
دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۹
فاقددیدگاه
پرینت

فرمانده کل ارتش: اگر دشمن وارد بازی غلط آزمودن قدرت شود، ضرب شست نشان خواهیم داد

فرمانده کل ارتش گفت: اگر روزی دشمن با محاسبات غلط وارد بازی آزمودن قدرت ایران شود، مطمئناً بازهم ضرب شست جمهوری اسلامی ایران را به آن‌ها نشان خواهیم داد.

به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی پس از بازدید از یگان‌های پدافند هوایی ارتش و سپاه مستقر در استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: چهل سال است که امنیت خلیج‌فارس با تلاش نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران حفظ‌شده و اگر کشورهای منطقه هم کمک کنند اینجا امن‌ترین منطقه جهان خواهد بود.

فرمانده کل ارتش افزود: معمولاً وقتی‌که کشورهای فرا منطقه‌ای وارد این منطقه می‌شوند، ناامنی و تنش را به همراه می‌آورند، اما همان‌گونه که در این ۴۰ سال امنیت اینجا را حفظ کرده‌ایم، وظیفه‌داریم که ازاین‌پس نیز با تمام قدرت این امنیت را برقرار کنیم.

وی در پاسخ به میزان آمادگی پدافند کشور گفت: در بخش پدافند هوایی ما سخت‌ترین و بدبینانه‌ترین خطری که ممکن است برای کشور ایجاد شود را برای خود بازسازی کرده و متناسب با آن و برای دفاع از مرزها، آسمان، مردم و آرمان‌های کشور و انقلاب آماده دفاع و پاسداری هستیم.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی کشور بابیان این‌که در تمامی مناطق کشور حضور و اشراف کامل داریم، اضافه کرد:  پدافند ارتش و سپاه باهم افزایی روزافزون از تمامی مناطق مهم، حساس و حیاتی کشور صیانت و حفاظت می‌کنند و افزون بر این، نیروهای مسلح کشور برای دفاع مقتدرانه از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی تمهیدات لازم اندیشیده و هیچ خلایی در دفاع از کشور نیست.

وی با اشاره به جوان بودن کارکنان پدافند هوایی کشور افزود: کاربران سامانه‌های پدافندی، هم در پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران و هم در پدافند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از جوانان متخصص و متعهد کشورند و ازنظر فنی و مهارتی در سطح بسیار بالایی هستند.

امیر موسوی ادامه داد: فرماندهان میانی هم که وظیفه فرماندهی تاکتیکی عملیات‌ ‌ها را بر عهده‌دارند، در ارزیابی‌ها، وظایف خود را به بهترین شکل انجام می‌دهند. با همکاری ارتش و سپاه در بخش پدافند، هم‌اکنون آرایش و آمادگی عملیاتی در بهترین و بالاترین سطح است و به لطف این حضور هوشیارانه و هم‌افزا در نیروهای مسلح، امنیت مطلوب برقرار است و هیچ نگرانی نداریم.

این فرمانده ارشد نظامی تأکید کرد: توان رزمی و آمادگی نظامی، چینش مدبرانه و دقیق تجهیزات راداری و سلاح‌ها و همچنین روحیه و انگیزه نیروها برای دفاع از کشور، سه عنصر مهم بازدارندگی در برابر هرگونه تهدیدی است که الحمدالله در تمامی ارکان به‌خوبی دیده می‌شود.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی کشور تصریح کرد: به یاری خداوند، ایران اسلامی بسیار قدرتمند است و دشمنان ما نیز که گاهی دچار محاسبات غلط می‌شوند، واقعیت قدرتمندی ایران اسلامی را می‌دانند؛ اگر روزی دشمن با محاسبات غلط وارد بازی آزمودن قدرت ایران شود، مطمئناً بازهم ضرب شست جمهوری اسلامی ایران را به آن‌ها نشان خواهیم داد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما