کدخبر : 171922
دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
فاقددیدگاه
پرینت

مسمومیت ۷۷ نفر با گاز مونوکسید کربن در کهگیلویه و بویراحمد

یاسوج- سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از مسمومیت ۷۷ نفر با گاز مونوکسید کربن در شش ماه ابتدایی سال جاری خبر داد.
مسمومیت ۷۷ نفر با گاز مونوکسید کربن در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش خبرنگار مهر، محسن جلیل ظهر دوشنیه در گفتگو با خبرنگاران، افزود: طی سال گذشته ۳۰۱ نفر بر اثر استنشاق گاز “co” دچار مسمومیت شدند.

جلیل با بیان اینکه خوشبختانه مرگ بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در شس ماهه ابتدایی سال جاری گزارش نشد، تصریح کرد: با توجه به نزدیکی به فصل سرما و بکارگیری سیستم های گرمایشی، رعایت موارد ایمنی توسط مردم ضروری است.

جلیل با اشاره به اهمیت نصب سیستم های استاندارد گرمایشی و توجه به گردش خروجی دودکش ها، بیان کرد: خواب آلودگی، سردرد همراه با سنگینی، سرگیجه، تاری دید، ضعف و بی حالی، تهوع، سوزش شدید چشم و گلو، کاهش سطح هوشیاری، احساس گرفتگی قفسه سینه و درد در آن از علائم گازگرفتگی است.

جلیل گفت: شهروندان از بکارگیری سیستم های گرمایشی غیراستاندارد جدا خودداری کرده و عدم توجه به این موضوع سبب بروز حوادثی از قبیل گازگرفتگی و مرگ خواهد شد.

وی با بیان اینکه مواجهه با فرد دچار گازگرفتی حفظ خونسردی را طلب می کند، عنوان کرد: رساندن هوای تازه به محیط با رعایت موارد ایمنی، قطع محل نشت و تماس بلافاصله با مرکز پیام و توجه به راهنمایی هاو پاسخ با آرامش به سوالات مرکز دیسپچ ضروری است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما