کدخبر : 171879
یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۲
فاقددیدگاه
پرینت

نیاز ۶۰۰ میلیارد تومانی بیمارستان فوق تخصصی سرطان جنوب کشور

رئیس هیأت مدیره بیمارستان سرطان جنوب کشور گفت: در راستای ارائه خدمات درمانی و بهداشتی و نیز براساس برآوردهای انجام شده، 600 میلیارد تومان برای ساخت و بهره‌برداری بیمارستان سرطان جنوب کشورنیاز است.

محمد هادی ایمانیه بعدازظهرامروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  تاکنون از ۵۰ میلیارد تومان  معادل یک پنجم  اعتبار مورد نیاز از سوی خیران جمع‌آوری و به این مرکز درمانی اختصاص یافته است.

 وی خاطر نشان کرد: متوسط عمر انسان‌ها درسال‌های گذشته ٣٠ تا ٣٥ سال بوده  و با تلاش‌های پیشگیرانه توسط متخصصان و پزشکان  حاذق و توانا این میزان به ٧٠ تا ٨٠ سال افزایش یافته که  شانس ابتلا به بیماری سرطان نیز به همین نسبت درکشور به ویژه استان فارس افزایش چشمگیر داشته است.

 رئیس هیأت مدیره  بیمارستان سرطان جنوب کشور تصریح کرد: باتوجه به معضلات و مشکلاتی که بر اثر بیماری سرطان به وجود می‌آید  ساخت یک مرکز فوق تخصصی سرطان در استان فارس  ضروری است.

ایمانیه بیان داشت:  برای رسیدن به این امر حیاتی و با استقبال و حمایت‌های بیدریغ  مرحوم آیت‌الله ایمانی؛ نماینده سابق ولی‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، فرمانده سابق سپاه فجر و مدیرکل اوقاف و امور خیریه وقت فارس  اقدام به ساخت این  بیمارستان در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی شیراز قرار گرفت.

رئیس هیأت مدیره بیمارستان سرطان جنوب کشور با اشاره به اینکه در آینده‌ نزدیک با حمایت  و کمک‌های عام‌المنفعه سپاه فجر فارس قرار است خاکبرداری فاز دوم این  بیمارستان آغاز شود، افزود: در صورت پشتیبانی و حمایت  شهرداری، شورای شهر و نیز مدیریت شهری برای تملک زمین موقوفه معزالوزرا بسیاری از مشکلی که پیش روی احداث این مرکز است برطرف می شود.

ایمانیه هزینه هر تخت از این بیمارستان بدون تجهیزات را ٦٠٠ تومان اعلام کرد و گفت: برای این بیمارستان هزار تخت‌خوابی، ٦٠٠ میلیارد تومان نیاز است که تامین با این میزان اعتبار، شاهد بهره‌برداری کامل از این مرکز تا سه سال آینده خواهیم بود.

 وی ادامه داد: خیرانی که همواره یار و پشتیبان دانشگاه علوم پزشکی در ساخت و بهره‌برداری از مراکز درمانی  بودند می‌توانند کمک‌های نقدی خود را با مراجعه به محل درمانگاه امام رضا(ع) در طبقه هشتم و یا با شماره تلفن ٣٢١٢٧٧١٢ تماس  حاصل کنند.

راه‌اندازی دانشگاه بین‌المللی در حوزه پزشکی

رئیس هیأت امنای مرکز مجتع درمانی ابو علی سینا نیز در این نشست از راه‌اندازی یک دانشگاه بین‌المللی  در ارتباط با با رشته پزشکی در مجتمع درمانی ابوعلی سینا خبر داد و گفت: جذب نخبگان  درراستای فراهم کردن  بستر فعالیت درمانی  در بیمارستان پیوند اعضا و سرطان جنوب کشور از جمله اهداف این دانشگاه است.

 سید علی ملک حسینی افزود:  بسیاری از بیماری سرطان به عنوان یکی از بیماری‌های شایع  قلمداد می‌کنند  و اگر درمان و پیشگیری از آن به موقع تشخیص داده شود شاهد عدم پیشروی بیماری در بدن  بیمار می‌شود  چراکه بسیاری از افراد جامعه احتمال ابتلا به این بیماری وجود دارد.  

به گزارش فارس رئیس هیات امنای مرکز مجتمع درمانی ابوعلی سینا با مثبت ارزیابی کردن حضور خیران در فعالیت‌های عمرانی درمانی و خیرخواهانه، گفت: امیدواریم با آینده‌نگری صد ساله مسؤولان و نیز افزایش وسعت مجتمع درمانی ابوعلی سینا بتوان گام‌های موثری  را برای آیندگان به وجود آورد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما