کدخبر : 171878
یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۰
فاقددیدگاه
پرینت

تشریح برنامه‌های یادروز حافظ در شیراز

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از برگزاری یادروز حافظ با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شیراز خبر داد.

صابر سهرابی بعدازظهر امروز در نشستی خبری با تشریح برنامه‌های یادروز حافظ، اظهار داشت: برنامه‌های یاد روز حافظ از روز هجده مهرماه آغاز می‌شود.

بنا به گفته سهرابی، افتتاح نمایشگاه نگارگری رضوان کریمی از هنرمندان ملی در محل تالار حافظ، آغازگر برنامه‌های یادروز حافظ خواهد بود.

این مقام مسؤول همچنین گفت: برنامه اصلی یادروز حافظ ۱۹ مهرماه ساعت ۱۹ در محل آرامگاه حافظ با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: گفت: استاندار فارس، نماینده ولی‌فقیه در فارس، هنرمندان، نویسندگان، پژوهشگران و ادیبان در این یادروز حضور خواهند یافت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود از حضور احتمالی ۷ سفیر در یادروز حافظ خبر داد و افزود: به دستور استاندار فارس از هفت سفیر برای شرکت در مراسم یادروز حافظ دعوت‌شده اما حضور آن‌ها هنوز حتمی نیست.

به گفته سهرابی برپایی نمایشگاه خوشنویسی از روز ۲۰ مهر در نگارخانه تاروپود، از دیگر برنامه‌های یادروز حافظ خواهد بود.

به گزارش فارس وی به هم‌زمانی یادروز حافظ با ایام اربعین حسینی نیز اشاره کرد و گفت: تلاش شده برنامه‌های پیش‌بینی‌شده متناسب با این ایام باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس همچنین از اجرای برنامه‌هایی هم‌زمان در ۲۹ شهرستان استان در روز ۲۰ مهرماه ویژه بزرگداشت حافظ خبر داد.

سهرابی همچنین گفت: امسال رونمایی از یک کتاب در برنامه ویژه یادروز حافظ در دستور کار است.

به گفته وی گلباران مقبره حافظ با حضور فرهنگوران، ویژه‌برنامه‌های دانش‌آموزی و فرهنگیان و … از دیگر برنامه‌ها یادروز حافظ خواهد بود.

در ادامه این نشست خبری رئیس مرکز حافظ‌شناسی نیز اظهار داشت: برنامه‌های علمی یادروز حافظ، بیستم مهر با حضور حافظ‌پژوهان، ادیبان و اندیشمندانی در قالب دو برنامه صبح و عصر، برگزار می‌شود.

کاووس حسن لی خاطرنشان کرد: رونمایی از یک مجموعه‌ای یازده‌جلدی و معرفی کتاب سال حافظ، از دیگر برنامه‌های این روز خواهد بود.

این استاد دانشگاه شیراز همچنین گفت: امسال نشان علمی حافظ‌شناسی به کسی اعطا نمی‌شود زیرا اثر فاخری در این عرصه مشاهده نشده است.

 حسنلی با بیان اینکه اعطای نشان حافظ‌شناسی منوط به شرایط و شاخص‌هایی خاص است، درعین‌حال گفت: طی ۲۰ سال گذشته تنها به ۵ نفر این نشان فاخر علمی اعطاشده و قرار نیست هرسال این جایزه اعطا شود.

پرسش و پاسخ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس مرکز حافظ‌شناسی با خبرنگاران پایان‌بخش نشست خبری امروز بود.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما