کدخبر : 171863
یکشنبه 14 مهر 1398 - 23:03
فاقددیدگاه
پرینت

سارقان مسلح دریایی در آب‌های بوشهر دستگیر شدند/ خبر خوش برای صیادان

فرمانده دریابانی استان بوشهر گفت: سه سارق مسلح دریایی تحت عنوان صیادی در دریا فعالیت داشتند که در موقع دستگیری، سلاح‌های جنگی و سرد و برخی کالاهای مسروقه از آن‌ها کشف شد.

سردار ولی‌الله رضایی‌نژاد پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به استان بوشهر به مناسبت هفته ناجا اظهار داشت: امسال ۹۸ برنامه در حوزه‌های مختلف دریابانی در دستور کار قرارگرفته است که بخشی از این برنامه‌ها عملیاتی شده است.

فرمانده دریابانی استان بوشهر افزود: رونمایی از تندیس شهدای مرزبانی، حضور در مدارس و نشست با مرزنشینان از دیگر برنامه‌های دریابانی استان بوشهر در هفته ناجا است.

وی بابیان اینکه مرزبانی دریابانی در سال ۸۸ به‌صورت آزمایشی به‌فرمان مقام معظم رهبری در ۱۶ استان کشور تشکیل شد، ابراز کرد: بعد از گذشت ۱۰ سال، امسال ساختار رسمی سازمان مرزبانی نیروی انتظامی از سوی مقام معظم رهبری به ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ‌شده است که نشان از موفقیت و کارآمدی دریابانی را دارد.

رضایی‌نژاد افزود: اخیراً کمیته امنیت دریانوردی از سوی ستاد کل نیروهای مسلح به مرزبانی در استان‌ها اعلام‌شده است.

صیادان می‌توانند با موتورهای دو زمانه در دریا تردد کنند

فرمانده دریابانی استان بوشهر تصریح کرد: یکی از مشکلات صیادان این بوده که اجازه تردد در دریا را با موتورهای دو زمانه شناور خود نداشته‌اند، اما با پیگیری‌های صورت گرفته مرزنشینان و صیادان می‌توانند با شناورهای فعلی و دو زمانه خود برای مدت سه سال پروانه کار دریافت کنند و تردد در دریا را داشته باشند.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه مبارزه با قاچاق در استان بوشهر گفت: در سال جاری ۹ تن مواد مخدر توسط دریانی مرزبانی بوشهر کشف‌شده که این کشفیات نسبت به سال گذشته  43 درصد افزایش داشته است.

رضایی‌نژاد افزود: در حوزه لوازم الکترونیکی ۳۳۸ درصد ، کشف خودروهای خارجی۴۳ درصد و سوخت ۷۰ درصد افزایش کشفیات را در استان بوشهر داشته‌ایم.

۱۴۴ میلیارد تومان کشفیات داشته‌ایم

فرمانده دریابانی استان بوشهر بابیان اینکه در سال جاری ۱۱۹ شناور قاچاق توقیف‌شده است، تصریح کرد: ارزش این اجناس و سوخت‌های کشف‌شده قاچاق، معادل ۱۴۴ میلیارد تومان بوده است.

دستگیری سارقان مسلح دریایی

وی از دستگیری سه سارق مسلح دریایی در آب‌های بوشهر خبر داد و گفت: این افراد تحت عنوان صیادی در دریا فعالیت داشتند که در موقع دستگیری، سلاح‌های جنگی و سرد و برخی کالاهای مسروقه از آن‌ها کشف شد.

به گزارش فارس فرمانده دریابانی استان بوشهر گفت: افرادی که به‌واسطه تجارت یا صیادی در دریا فعالیت دارند و مورد سرقت واقع‌شده‌اند، به دریابانی استان بوشهر مراجعه کنند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما