کدخبر : 171859
یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۴
فاقددیدگاه
پرینت

تامین ژنراتورهای برق دستگاه‌های خدماتی کشور در اولویت است

معاون امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل گفت: با هدف به حداقل رساندن مشکلات ناشی از نبود برق در شرایط خاص تامین ژنراتور برق اضطراری دستگاه‌های خدماتی کشور در اولویت قرار گرفته است.

سردار غلامعلی حیدری روز یکشنبه در نشست پدافند غیرعامل استان بوشهر افزود: همچنین در این زمینه رزمایشی پیش بینی شده تا با قطع برق در یکهزار و ۲۰۰ مرکز میزان آمادگی دستگاه‌ها برای زمان قطع شدن جریان برق محک بخورد.

وی بیان کرد: در حوزه پدافند غیرعامل علاوه بر تقویت زیرساخت‌ها، آموزش و فرهنگ‌سازی و بویژه رزمایش می‌تواند نقاط ضعف و آسیب‌های این بخش را شناسایی کند.

حیدری ادامه داد: در این زمینه هفته پدافند غیرعامل فرصت مناسبی است تا با استفاده از ظرفیت رسانه‌ای برای آموزش و فرهنگ‌سازی در زمینه پدافندغیرعامل اقدام های لازم صورت گیرد.

وی با تاکید بر مصون‌سازی زیرساخت‌ها و افزایش تاب‌آوری اظهار داشت: در این عرصه فضای مجازی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا دشمنان از این فضا به دنبال ایجاد فاصله بین مردم و حاکمیت هستند.

معاون امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل گفت: از یک سال پیش آمریکا و هم پیمانانش تهاجم جدیدی را علیه کشور آغاز و  تحمیل فشار حداکثری در حوزه اقتصادی و عملیات روانی را در دستور کار قرار دادند.

حیدری یادآور شد: آمریکا و هم‌پیمانانش اکنون در پنج حوزه اقتصادی، امنیتی، سیاسی، نظامی و سایبری با ایران درگیر هستند و فاصله انداختن بین مردم و حاکمیت محور مشترک این حوزه‌ها است.

حیدری اضافه کرد: در حوزه اقتصادی مدرن‌ترین روش را علیه مردم ایران طراحی کردند و در اقدامی بی سابقه دلار را به عنوان سلاح جنگی علیه کشور ما بکارگرفتند.

وی بیان کرد:‌ با این شرایط و تلاش مسئولان و استقامت مردم ایران اکنون شاهد ثبات ارز در کشور هستیم و بورس وضعیت خوبی داشته و تورم نیز به ثبات نسبی رسیده است.

حیدری گفت: در بعد سیاسی نیز آمریکا و هم‌پیمانانش اقدام‌هایی را داشتند که مهم‌ترین آن نادیده گرفتن برجام بود و در این بخش سعی داشتند مذاکره‌های انجام شده از حالت برد – برد به برد – باخت تبدیل شود.

وی اضافه کرد: با تصمیم مسئولان نردبان برجام برعکس شد و شاهد کاهش تعهدات کشورمان در قبال برجام هستیم که این مهم نشان از موضع مقتدرانه جمهوری اسلامی است.

حیدری در بخش دیگری اظهارداشت: در ارتباط با طرح جامع پدافند غیرعامل استان بوشهر تاکنون روند مناسبی طی شده و امید است با توجه به موقعیت استان شاهد تسریع هر چه بیشتر این طرح باشیم.

به گزارش ایرناوی بیان کرد: موقعیت مرزی و وجود نیروگاه اتمی، تاسیسات نفت و گاز و پتروشیمی از ظرفیت‌های استان بوشهر است که باید برای توسعه پدافند غیرعامل تلاش بیشتری صورت گیرد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما