کدخبر : 171854
یکشنبه 14 مهر 1398 - 22:48
فاقددیدگاه
پرینت

عراق: دستان پلیدی در ورای حمله به معترضان نقش دارند

«سعد معن موسوی» سخنگوی وزارت کشور عراق روز یکشنبه در کنفرانس خبری اعلام کرد که دستان پلیدی در هدف قرار دادن معترضان دست داشتند.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری السومریه نیوز عراق،  موسوی که در کنفرانس خبری مشترک به همراه سخنگوی های وزارت دفاع، بهداشت و عملیات مشترک عراق صحبت می کرد، افزود: در اعتراضات اخیر ۱۰۴ نفر کشته و بیش از ۶ هزار نفر زخمی شدند که هشت تن از کشته شدگان نیروهای امنیتی هستند.

وی گفت: ۵۱ ساختمان عمومی و هشت مقر احزاب سیاسی از سوی معترضان به آتش کشیده شد.

سخنگوی وزارت کشور عراق گفت: دستان پلیدی پشت ماجرای هدف قراردادن معترضان است که تحقیقات در این زمینه آغاز شده است.

وی افزود: نیروهای امنیتی توانستند برخی از نفوذی ها را که اقدامات خرابکارانه انجام می دادند دستگیر کنند.

موسوی اضافه کرد: هیچگونه برخوردی میان معترضان و نیروهای امنیتی صورت نگرفت.

وی همچنین گفت: در خصوص حمله به دفاتر برخی از رسانه ها تحقیقات آغاز شده است و نیروهای امنیتی از مقرها و هیات های دیپلماتیک و نهادی ها دولتی محافظت می کنند.

روز گذشته (شنبه) هیئت دولت عراق در پی چند روز ناآرامی در این کشور جلسه ای اضطراری و چهار ساعته تشکیل داد تا خواسته های تظاهرکنندگان را مورد بررسی قرار دهد.

از مهم ترین تصمیم ها و خروجی های این جلسه می توان به اجرای برنامه ملی ساخت و توزیع ۱۰۰ هزار واحد مسکونی بر اساس اولویت های هر استان اشاره کرد.

برخی از شهرهای عراق از جمله بغداد از سه‌ شنبه گذشته در اعتراض به فساد، عدم جدیت برای مبارزه با آن و بیکاری شاهد تظاهرات اعتراضی بود که در نتیجه آن، شماری از معترضان کشته و یا زخمی شدند و اکنون آرامش به این کشور بازگشته است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما