کدخبر : 171803
یکشنبه 7 مهر 1398 - 12:20
فاقددیدگاه
پرینت

بهره‌برداری از ۴۰ هزار پروژه محرومیت‌زدایی تا پایان سال ۹۸/ اقتصاد کشور باید مردمی شود

رئیس بسیج سازندگی کشور گفت: امید است با همت و همدلی مسؤولان تا پایان امسال کل پروژه‌های محرومیت زا (40 هزار پروژه) به سرانجام برسد و سود و انتفاع این پروژه‌ها به مردم روستاهای مرزی و محروم برسد.

بهره‌برداری از ۴۰ هزار پروژه محرومیت‌زدایی تا پایان سال ۹۸/ اقتصاد کشور باید مردمی شود

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از بیرجند، محمد زهرایی صبح امروز آئین افتتاح سراسری ۶ هزار و ۲۵۰ پروژه زودبازده و عام‌المنفعه از طرح بزرگ خدمت‌رسانی همزمان ۴۰ هزار پروژه سپاه، اظهار داشت: به برکت هشت سال دفاع مقدس و حرکت حول محور ولایت و با اتکا به رزمندگانی که در مقابل استکبار جهانی و ۶۰ کشور حامی رژیم بعث ایستادگی کردند، ایران توانست به خوداتکایی و خودکفایی در امور نظامی برسد.

وی بیان داشت: هشت سال دفاع مقدس واژه و اصطلاح دفاع و مقاومت را زنده کرد.

رئیس بسیج سازندگی کشور متذکر شد: باید مشابه آن دوران که جنگ را به برگ زرینی برای انقلاب تبدیل کرد بیاموزیم در جنگ با اقتصاد نفتی و اقتصاد فسادزا، حتماً حول محور ولایت با نگاه جهادی و همگرایی حرکت کرده و با اتکا به مشارکت مردم و مردم‌پایه کردن اقتصاد را پیش ببریم.

زهرایی تأکید کرد: همه برنامه‌های کشور باید به نفع مردم و به‌خصوص محرومین کشور تدوین و وضع شود.
وی اعلام کرد: اگر امروز شاهد افتتاح ۶ هزار و ۲۵۰ پروژه خدمت‌رسانی در سطح کشور و استان خراسان‌جنوبی که یک استان مرزی و کمتر توسعه‌یافته است هستیم، یعنی نگاه و رویکرد حاکمیت و بسیج به سمت مناطق محروم و خدمت‌رسانی بی‌منت به مردم است.

رئیس بسیج سازندگی کشور با اعلام اینکه این پروژه‌ها رویکردی تحت عنوان آب و جلوگیری از مهاجرت و زیرساخت‌های مسکن محرومین را در بر می‌گیرد، تصریح کرد: در راستای اجرای این پروژه‌ها همه دستگاه‌ها کنار هم قرار گرفته و نوک پیکان پروژه‌ها در مناطق روستایی و محروم است.

زهرایی اضافه کرد: ادعا نداریم بسیج و سپاه از صفر تا ۱۰۰ تمامی اعتبارات را محقق کرده بلکه همه مردم، جهادگران، دولتمردان، قرارگاه محرومیت‌زدایی، آستان قدس رضوی، ستاد اجرایی فرمان امام، کمیته امداد و غیره در این زمینه مشارکت داشته و در واقع این پروژه طرح مسئله‌ای برای کارآمدی نظام و خدمت بی‌منت به ذی‌نعمتان جامعه شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امید است با همت و همدلی مسؤولان تا پایان امسال کل پروژه‌های محرومیت زا (۴۰ هزار پروژه) به سرانجام برسد و سود و انتفاع این پروژه‌ها به مردم روستاهای مرزی و محروم برسد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما