کدخبر : 171792
یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
فاقددیدگاه
پرینت

بخش استانی جشنواره قصه گویی در شیراز آغاز شد

شیراز- بخش استانی بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی با حضور ۵٠ قصه گوی منتخب از سراسر فارس آغاز بکار کرد.
بخش استانی جشنواره قصه گویی در شیراز آغاز شد

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس در آیینی که صبح یکشنبه در مجتمع فرهنگی هنری اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و  نوجوانان فارس برگزار شد، از رشد آماری این جشنواره نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: در بیست و دومین جشنواره قصه گویی ۱۱۱۷ قصه گوی استانی شرکت کردند.

زهرا افتخاری با اعلام اینکه از این تعداد  ۶۰۰ نفر در بخش صحنه ای بودند، افزود: ۳۰۰ نوجوان قصه گو در این رویداد مشارکت جستند.

وی با بیان اینکه در دوره بیست و دوم جشنواره قصه گویی فارس، ۳ داور نوجوان پای قصه های همتایان خویش می نشینند و به داوری می پردازند، گفت: عسل مصفا. هلیا مرادی و محمدجواد رییسی داوران نوجوان هستند.

افتخاری در ادامه با تاکید بر اینکه کاروان بیست و دومین جشنواره قصه گویی بر مدار تجربه، خلاقیت و ابتکار با کوله باری از تجربه ۲۲ سال آغاز بکار می کند، تصریح کرد: قصه بیان کننده شادی ها. غم ها، سختی ها، آسانی ها و خاطراتی توام با اندیشه، احساس و تجربیات زیسته هستند.

مدیرکل کانون پرورش فکری فارس با تصریح اینکه داستان یک رسانه است، افزود: رسانه می تواند بازگو کننده تجربیات اجتماعی و خانوادگی و مناسک و سنتها باشد.

وی اضافه کرد: قصه ارتباط بین نسلی را رقم می زند و جزیی اصول تربیتی است. بنابر این مبنای پرورش کودکان و نوجوانان در این کانون می باشد.

افتخاری یادآور شد: داستان گویی در ایران حمایت خرد جمعی و تجربه گروهی ملتی کهن است که با ذوق و ظرافتی کم مانند در درازای تاریخ ماندگار شد.

افتخاری در ادامه عنوان کرد: سال جاری برای کانون نقطه عطفی در دستیابی به دستاوردها بود زیرا توانستیم تا این مرحله جشنواره را به خوبی برگزار کنیم.

مدیرکل کانون پرورش فارس، افزود: با تشکیل انجمن قصه گویی استان فرصتی  اثربخش برای تمامی مراکز فرهنگی و هنری فراهم شد.

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، این جشنواره تا ظهر روز ۹ مهر ماه با برگزاری آیین اختتامیه ادامه دارد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما