کدخبر : 171788
یکشنبه 7 مهر 1398 - 11:58
فاقددیدگاه
پرینت

خط لوله مواکب در شلمچه آب ندارد/ لزوم کمک خیران در تامین آب معدنی

آبادان – رئیس کمیته مشارکتهای مردمی و اسکان ستاد اربعین در شلمچه گفت: در حال حاضر خط لوله آب شرب مواکب در مرز شلمچه بدون آب است.
خط لوله مواکب در شلمچه آب ندارد/ لزوم کمک خیران در تامین آب معدنی

مکی یازع در گفتگو با خبرنگار به گزارش جنوب پرس ، با بیان دوباره اینکه در شلمچه مشکل آب داریم و خط لوله آب منتهی به مواکب وصل نیست و مواکب از این بابت به دردسر افتاده اند، افزود: در حال حاضر آب مورد نیاز از طریق تانکر می رسد و موکب ها از این بابت با مشکل جدی مواجهند از مسئولان ذیربط می خواهیم تا در این باره اقدام جدی و سریع کنند.

وی با اشاره به فراوانی متقاضیان برپایی موکب در مرز شلمچه اظهار کرد: امسال ۴۰۰  موکب کار خدمات رسانی به زائران اباعبدالله الحسین را در مرز شلمچه انجام می دهند، برخی ازمواکب تجمیعی از چند موکب کوچکتر است که با کمک، همراهی و پشتیبانی یکدیگر کار پذیرایی از زائران را به انجام می رسانند.

یازع تصریح کرد: در حال حاضر ۸۰ درصد مواکب در شلمچه برپا شده اند و آماده پذیرایی از زائرا حسینی هستند.

رئیس کمیته مشارکتهای مردمی و اسکان ستاد اربعین در شلمچه یادآور شد: از چند روز پیش حرکت زائران حسینی به صورت تک نفره یا چند نفره به سوی کربلا آغاز شده و شب گذشته نیز موکب داران مشهدی که قصد خدمات رسانی به زائران در عراق را دارند پس از ۲ ماه پیاده روی به مرز شلمچه رسیدند و پس از گذر از این مرز راهی عراق شدند.

یازع گفت: تاکنون زائرانی از شهرهای سربندر، بوشهر، آبادان و خرمشهر به عراق سفر کرده اند که با استقبال خوب موکب داران در مرز شلمچه مواجه شدند.

وی با بیان اینکه این مسیر به برکت خون شهدا افتخار پذیرایی از زائران اباعبدالله احسین را  یافته است، افزود: عاشقان حسین (ع) در قالب مواکب برای خدمات رسانی به زائران حسین سر از پا نمی شناسند و در این کار از یکدیگر سبقت می گیرند که دیدن این صحنه ها بسیار لذت بخش است.

یازع اظهار کرد: شهرستانهای مُهر، کراش و لامرد از استان فارس برای نخستین بار موکب هایشان را در شلمچه برپا کرده اند که این مواکب به صورت شهرستانی حمایت و پشتیبانی می شوند.

رئیس کمیته مشارکتهای مردمی و اسکان ستاد اربعین در شلمچه تصریح کرد: امید می رود امسال نیز به مثابه پارسال و حتی بهتر از زائران استقبال و پذیرایی کنیم.

یازع یادآور شد: با توجه به گرمای بیش از حد هوا از خیرین سراسر ایران اسلامی می خواهیم تا ما را در تامین آب معدنی یاری کنند تا بتوانیم آبی بهداشتی و بسته بندی شده را در اختیار زائران قرار دهیم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما