کدخبر : 171735
شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
فاقددیدگاه
پرینت

وکیل مشهور شهر پس از ۱۴ سال تقلبی از آب درآمد/جعل پروانه وکالت چندین وکیل

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت از بازداشت یک وکیل تقلبی که به مدت 14 سال با پروانه وکالت جعلی اقدام به وکالت می‌کرد خبر داد.

وکیل مشهور شهر پس از 14 سال تقلبی از آب درآمد/جعل پروانه وکالت چندین وکیل

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از کرمان به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، حسین سلامی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: پس از انجام یکسری اقدامات اطلاعاتی از سوی حفاظت و اطلاعات دادگستری استان کرمان، مشخص شد فردی به نام (الف.پ) با جعل پروانه وکالت چندین وکیل در استان‌های تهران و شیراز به‌صورت غیرقانونی اقدام به وکالت می‌کند.

دادستان جیرفت عنوان کرد: بلافاصله با هماهنگی حفاظت و اطلاعات دادگستری استان کرمان، محل سکونت این وکیل تقلبی مورد شناسایی قرار گرفت و ماموران واحد عملیات حفاظت و اطلاعات دادگستری استان، علی‌رغم مجهز بودن منزل متهم به سیستم‌های حفاظتی پیشرفته، اقدام به دستگیری وی کردند.

وی افزود: متهم به اتهام جعل اسناد عادی و دولتی، جعل مهر ادارات مختلف و کلاهبرداری تفهیم اتهام و با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده است.

سلامی گفت: متهم که دارای مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه شیراز است در اعترافات اولیه خود گفته است از سال ۱۳۸۴ شروع به وکالت به صورت غیرقانونی کرده است و حتی از  سال ۸۸ به بعد پا را فراتر گذاشته و اقدام به راه‌اندازی دفتر وکالت و نصب تابلوی وکالت در مرکز این شهر کرده است.

دادستان جیرفت در پاسخ به این سوال که چگونه این فرد توانسته است در این مدت به صورت غیرقانونی اقدام به وکالت کند، گفت: متهم به صورت بسیار حرفه‌ای اقدام به جعل سربرگ وکالت و پروانه وکالت می‌کرده است و متاسفانه هر زمان هم که از کانون وکلاء استعلام صورت پذیرفته است  پاسخ مثبت بوده است زیرا وی با اسم و فامیل یک وکیل واقعی فعالیت داشته است.

وی با بیان اینکه باید با اصلاح فرآیندها جلوی جعل و اینگونه سوء استفاده‌ها گرفته شود، خاطرنشان کرد: نکته جالب این است این فرد (متهم) در بین مردم جزء وکلاء مشهور شهرستان نیز محسوب می‌شده است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما