کدخبر : 171717
شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
فاقددیدگاه
پرینت

سند مهارت‌آموزی شهرستان جم تدوین می‌شود

بوشهر - فرماندار شهرستان جم با تاکید بر تدوین سند مهارت آموزی شهرستان جم گفت: با توجه به صنعتی بودن این شهرستان، فراگیری آموزش‌های مهارتی ضروری است و این امر بایستی نهادینه شود.
سند مهارت‌آموزی شهرستان جم تدوین می‌شود

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، محمد حسینی صبح شنبه در نخستین نشست شورای مهارت شهرستان جم اظهار داشت: شورای مهارت آموزی با هدف ایجاد فرصت های شغلی تشکیل شده است و بایدفرصت های شغلی جدیدی با توجه به ظرفیت ها در شهرستان ایجاد کرد.

وی  بیان کرد: مهارت‌آموزی راه اشتغال‌زایی است که باید به آن اهتمام و نسل جوان و جویای کار را به این مسیر هدایت و تشویق کرد و تمام دستگا های اجرایی باید در این راه اهتمام ویژه به کار برند.

حسینی از افزایش آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای شهرستان جم به شش آموزشگاه خبر داد و افزود: توسعه آموزش‌های مهارتی با همکاری بخش خصوصی می تواند زمینه های توسعه شهرستان جم را سرعت بخشد.

فرماندار شهرستان جم با بیان اینکه فنی و حرفه ای تلفیقی از فن، علم و هنر است و نقشی اثرگذار در تربیت نیرو دارد، ادامه داد: مرکز آموزش فنی و حرفه ای می تواند پرچمدار توسعه باشد.

وی هم افزایی دستگاه های اجرایی با اداره فنی و حرفه‌ای برای تقویت و برنامه ریزی مطلوب مهارت آموزی را ضروری دانست و تاکید کرد: دستگاه های اجرایی نسبت به نیاز سنجی دوره های آموزشی مرتبط با فعالیت های خود اقدام کنند تا سند مهارت آموزی شهرستان در اولین فرصت تدوین شود.

حسینی با بیان اینکه دستاوردهای عظیمی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای اتفاق افتاده است و باید با همکاری همه دستگاه‌ها به مردم معرفی شود، اظهار کرد: مردم باید با ظرفیت‌ها و دستاوردهای فنی و حرفه‌ای آشنا شوند تا جوانان با میل و رغبت بیشتر به سمت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای سوق داده شوند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما