کدخبر : 171697
جمعه ۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۲
فاقددیدگاه
پرینت
امام جمعه موقت یاسوج:

اروپایی ها در مسأله هسته ای به دلیل تبعیت از آمریکا قابل اعتماد نیستند

امام جمعه موقت یاسوج گفت: کشورهای اروپایی آلمان، انگلیس و فرانسه برای مذاکره هسته ای با ایران به دلیل تبعیت محض از آمریکا هرگز قابل اعتماد نیستند.

به گزارش جنوب پرس ، حجت الاسلام سیروس حکمتی نیک در خطبه های نماز جمعه این هفته یاسوج اظهار داشت: اروپایی ها به هیچ کدام از تعهدات خود در برجام عمل نکرده و برای جبران خروج آمریکا از این توافقنامه بین المللی نیز اقدام خاصی انجام ندادند.

وی افزود: پس از حمله پهپادهای یمن به تأسیسات نفتی عربستان سعودی وزیر امور خارجه آمریکا انگشت اتهام را به سوی ایران دراز کرد و سران کشورهای اروپایی نیز آن را تأیید کردند که بیانگر تبعیت محض آنها از آمریکای جنایتکار است.

امام جمعه موقت یاسوج با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با اعضای مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: معظم له در این دیدار مطالب ارزشمندی را در زمینه های مختلف ایراد فرمودند که عمل به آنها راهگشا خواهد بود.

حجت الاسلام حکمتی نیک عنوان کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب در این دیدار ایران برای مذاکره، تعامل و گفت و گو با تمامی کشورهای دنیا به جز آمریکا و رژیم صهیونیستی آمادگی کامل دارد.

وی ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار فرمودند که پایه و اساس پیشرفت همه جانبه کشور در تمامی عرصه ها اعتماد به جوانان و استفاده بهینه تر از ظرفیت های چشمگیر آنان است و معظم له در بیانیه گام دوم انقلاب نیز بر این امر مهم تأکید کرده اند.

امام جمعه موقت یاسوج گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب در این دیدار باید اجازه داد که جوانان کشور در عرصه مدیریتی فعالیت بیشتری داشته باشند زیرا اتکا به این قشر در دوران پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، موضوع انرژی صلح آمیز هسته ای و بومی سازی ساخت موشک مفید و مؤثر بوده است.

حجت الاسلام حکمتی نیک اظهار داشت: نکته دیگر مورد اشاره رهبر معظم انقلاب در این دیدار آن بود که پیبشگیری از بروز انواع فساد در کشور به ویژه مفاسد اقتصادی مهمتر از مبارزه با آنهاست.

براساس گزارش ایرنا وی افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب در این دیدار باید علاوه بر قوه قضائیه دیگر قوا شامل مجریه و مقننه نیز در این زمینه با جدیت وارد میدان عمل شوند.

حجت الاسلام حکمتی نیک بیان کرد: حصر آبادان روز پنجم مهرماه ۱۳۶۰ و در عملیات غرورآفرین ثامن الائمه (ع) شکسته شد که مایه مباهات و افتخار است و از برگ های زرین دوران هشت سال دفاع مقدس محسوب می شود.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما