کدخبر : 171655
پنج شنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶
فاقددیدگاه
پرینت
استاندار فارس خواستار شد:

قابلیت‌های تبدیل شیراز به شهر هوشمند ایجاد شود

استاندار فارس در دیدار با معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواستار گسترش و تقویت زیرساخت‌های ارتباطی در این استان شد و اظهار داشت : شیراز به عنوان پایتخت فرهنگی ایران زمین باید توانمندی و زیر ساخت‌های تبدیل به شهر هوشمند را داشته باشد.

به گزارش جنوب پرس ، عنایت الله رحیمی پنج‌شنبه در این دیدار افزود: در مقطعی تقاضای روستائیان ما ایجاد راه دسترسی و آب، برق و گاز بود اما امروز یکی از خواسته‌های آنها اینترنت پرسرعت است که بیانگر اقدامات انجام شده در روستاها بعد از پیروزی انقلاب است.

وی ادامه داد: هدفگذاری ما در کلانشهر شیراز به عنوان یک شهر توریستی و شهری که به عنوان پایتخت فرهنگی، ادبی و هنری مطرح است این بود که بتوانیم این شهر را به عنوان یک شهر هوشمند معرفی کنیم که طبیعتا زمینه‌ها و پیش‌نیازها این کار توسعه زیرساخت‌های وزارت ارتباطات است.

او اظهار داشت: البته در زمینه اجرای فیبر نوری اقدامات خوبی در مرکز استان انجام شده اما هنوز نیاز به کار بیشتری داریم و در زمینه آنتن‌دهی تلفن همراه نیز نقاط کور بسیاری در شیراز داریم که بخشی به گسترش و توسعه شهر و افزایش تعداد مشترکان باز می‌گردد که باید با افزایش تجهیزات این مشکل حل شود.

وی، با اشاره به اینکه فارس بیشترین طول راه‌های کشور را دارد افزود: آزاد راه شیراز – اصفهان که تا سال آینده آماده بهره‌برداری می‌شود فاقد هرگونه چارچوب ارتباطی است که انتظار است وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از هم‌اکنون برای ایجاد امکانات ارتباطی در این محور اقدامات لازم را انجام دهد.

رحیمی، ضمن تاکید بر لزوم بروزرسانی و بهبود کیفیت ارتباطات در مراکز گردشگری و فرهنگی استان از جمله تخت جمشید، پاسارگاد و محور ساسانی شد و گفت: با توجه به حضور گردشگرانی از سراسر جهان در این مراکز، کیفیت ارتباطات در این نقاط باید بهبود یابد.

استاندار فارس افزود: علاوه بر این فارس به عنوان حلقه واسط ۶ استان کشور نیز مطرح است و تقویت زیرساخت‌های ارتباطی مباحث خدماتی و امنیتی را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.در دیدارهای مختلفی که با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات داشته‌ایم این خواسته‌ها مطرح شده و وزیر ارتباطات  برای کمک به حل این مشکلات و تقویت زیرساخت‌های ارتباطی در فارس قول همکاری و مساعدت داده است.

تقویت پوشش تلفن همراه در جاده‌های فارس را دنبال می‌کنیم
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه تقویت پوشش تلفن همراه در جاده‌های استان پیگیری خواهد شد گفت: یکی از مشکلات اپراتورها در خدمات‌رسانی در این زمینه مشکل تامین انرژی برق است که می‌کوشیم با استفاده از سایت‌های خورشیدی این مشکل را حل کنیم.

به گزارش فارس حسین فلاح جوشقانی افزود: در خصوص آزاد راه شیراز-اصفهان نیز حداکثر سه ماه پس از افتتاح این پروژه پوشش کامل تلفن همراه را در این محور خواهیم داشت و این از تعهدات اپراتورها است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما