کدخبر : 171615
پنج شنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
فاقددیدگاه
پرینت

رسالت همسران و فرزندان پاسداران رسالت زینبی است

شیراز _ فرمانده سپاه فجر استان فارس گفت: رسالت همسران و فرزندان پاسداران رسالت زینبی است و حفظ هویت پاسداری بدون حمایت همسران ممکن نیست.
رسالت همسران و فرزندان پاسداران رسالت زینبی است

به گزارش خبرگزاریبه گزارش جنوب پرس ، ، به نقل از روابط عمومی سپاه فجر فارس، سردار هاشم غیاثی در همایش بصیرتی – سیاسی همسران و خانواده های پاسداران انقلاب اسلامی در استان فارس با گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس، گفت: این هفته بهترین فرصت برای بازخوانی فرهنگ مقاومت، حماسه های رزمندگان اسلام، شرح ابعاد مختلف ایثارگری و بازخوانی سیرۀ زندگی شهدای دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه شهدای نوجوان و جوان دفاع مقدس در دامان مادران و پدران مومن و انقلابی پرورش یافته اند، گفت: بدون شک ایثار و نقش تاثیرگذار مادران مومن و خانواده های شهدا در تربیت شخصیت انقلابی فرزندانشان و حمایت های معنوی همسران و فرزندان شهدا و ایثارگران از رزمندگان اسلام در موفقیت های دوران دفاع مقدس غیرقابل چشم پوشی است.

فرمانده سپاه فجر با تاکید بر اهمیت وقت گذاری پاسداران برای رسیدگی به امور خانواده و فرزندان و کمک به همسرانشان در امور خانه، گفت:          نهاد سپاه محدود به کارمندان و پایوران آن نیست و مجموعه خانواده های پاسداران به عنوان عضوی از خانواده بزرگ نهاد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نظر گرفته می شود.

وی با بیان اینکه رسالت همسران و فرزندان پاسداران یک رسالت زینبی است و  آن ها در اَجر معنوی رزمندگان اسلام  و پاسداران انقلاب اسلامی شریک هستند، تاکید کرد: امروز نیز همسران پاسداران با مدیریت امور خانه و خانواده و حمایت بی دریغ از پاسداران نقش اصلی را در تحکیم بنیان خانواده و تربیت فرزندان ایفا می کنند.

سردار غیاثی با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی از طریق فضای مجازی طرح هجوم فرهنگی را با هدف تاثیرگذاری بر اذهان نوجوانان و جوانان دنبال می کنند، گفت: فضای مجازی عرصه فرصت ها و تهدیدات است و یکی از خطرناک ترین تهدیدات آن نیز طرح دشمنان انقلاب اسلامی برای سست کردن بنیان خانواده های ایرانی است.

وی با بیان اینکه خانواده های پاسدار باید مظهر و الگوی ایمان و تقوا در جامعه باشند، گفت: مدیریت فرهنگی و تربیتی خانواده بر عهده مادران است و در دنیای امروز آشنایی مادران با نحوه پاسخ به شبهه ها، تاثیر رسانه ها بر نوجوانان و مدیریت دسترسی فرزندان به ابزارهای نوین اجتماعی که مبتی بر فناوری هستند، بسیار ضروری است.

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه تربیت در خانواده پاسدار بر اساس فرهنگ حسینی و عاشورایی و مطالبه اصلی سپاه از خانواده های پاسداران ترویج سَبکِ زندگی اسلامی و ساده زیستی در جامعه است، گفت: حفظ هویت پاسداری بدون حمایت خانواده برای یک پاسدار ممکن نیست و “خانواده پاسدار” یک هویت اجتماعی ارزشمند در جامعه اسلامی است که به برکت انقلاب اسلامی نصیب ما شده و باید قدر آن را بدانیم.

وی با بیان اینکه خانواده پاسدار یک خانواده مومن و تاثیرگذارِ اجتماعی در تَراز انقلاب اسلامی است، افزود: خانواده های پاسداران تشریح مفاهیم مهم ایثار و شهادت طلبی و آرمان های والای انقلاب اسلامی را در سِیر تربیتی فرزندانشان در نظر داشته باشند و بهترین الگو در این زمینه مطالعه سیرۀ زندگی شهدای شاخص دفاع مقدس است.

سردار غیاثی با اشاره به اینکه برای دفاع از انقلاب اسلامی و مقابله با تهدیدات در آمادگی کامل هستیم، گفت: فرزندان انقلاب اسلامی در نیروهای مسلح کشور پاسخ های مقتدرانه ای به تهدیدات دشمنان انقلاب اسلامی داده اند و امروز ” فرهنگ مقاومت ” که از دفاع مقدس الگو گرفته شده           با استقبال ملت های مظلوم منطقه مواجه و در سراسر جهان نهادینه شده است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما