کدخبر : 171570
پنج شنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
فاقددیدگاه
پرینت

آماده بودن زیرساخت‌های خسروی برای تردد زائران اربعین

کرمانشاه_ فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از آماده بودن زیرساخت‌های لازم در مرز خسروی برای تردد زائران اربعین به عتبات عالیات خبر داد.
آماده بودن زیرساخت‌های خسروی برای تردد زائران اربعین

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علی اکبر جاویدان اظهار داشت: تمهیدات لازم از سوی پلیس برای تردد هر چه راحت تر زوار اربعین و عبور از مرز اندیشیده شده است.

وی افزود: پس از قطعی شدن بازگشایی مرز خسروی و امکان تردد زائران از آن، همه ظرفیت استان به کار گرفته شد تا شرایط تسهیل تردد زوار حضرت سیدالشهدا(ع) فراهم شود.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: یکی از امکانات فراهم شده برای زائران در محدوده مرز خسروی، اختصاص ۱۵۰ هکتار زمین به عنوان پارکینگ است تا زائران سراسر کشور که با خودروی شخصی تا مرز سفر می کنند دغدغه ای از این بابت نداشته باشند.

سردار جاویدان عنوان کرد: با هماهنگی پلیس راه کشور نیز بالغ بر ۵ هزار دستگاه اتوبوس در سراسر کشور برای انتقال زائران به مرزهای چهارگانه کشور اختصاص پیدا کرده که با توجه به استقبال احتمالی زوار برای تردد از مرز خسروی، بخش اعظمی از این اتوبوس ها روانه خسروی خواهند شد.

این مقام انتظامی همچنین با اشاره به قرار داشتن بیش از ۳۰ رستوران و و مجتمع های خدماتی در طول مسیر زائران از کنگاور تا خسروی، گفت: نیروهای پلیس به صورت مستمر و چند بار در روز از این مراکز بازدید و در صورت نیاز زائران به کمک آنها خواهند رفت.

وی ادامه داد: ۱۲۰ موکب نیز قرار است برای اسکان و استراحت زائران اربعین در نقاط مختلف استان راه اندازی شود که همکاران ما هم بنا بر وظیفه ذاتی خود حتما به صورت مرتب به این موکب های سرکشی و در خدمت زائران خواهند بود.

راه اندازی ۵۸ گیت در مرز خسروی برای کنترل گذرنامه زائران

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه همکاران ما در پلیس راه و راهور نیز به صورت ۲۴ ساعته در جاده ها و میادین شهری حضور پیدا خواهند کرد، افزود: ماموران به راهنمایی و هدایت مسیر زائران خواهند پرداخت و احیانا با معدود رانندگان متخلف که با زیرپا گذاشتن مقررات رانندگی امنیت دیگران را به خطر می اندازند برخورد خواهند کرد.

این مسئول همچنین از راه اندازی ۵۸ گیت در مرز خسروی برای کنترل گذرنامه زائران و تسهیل در تردد آنها خبر داد و گفت: ماموران انتظامی از تردد هر زائری به خاک عراق که مدارک لازم را تهیه نکرده باشند، جلوگیری می کنند.

وی در ادامه از برقراری امنیت کامل در مرز خسروی خبر داد و گفت: از ۲ هفته پیش، صدها زائر از مرز خسروی بدون کوچکترین مشکلی تردد و اکثر انها نیز از انتخاب این مرز رضایت کامل داشتند.

سردار جاویدان در پایان به عموم زائران اربعین اطمینان خاطر داد که مرز خسروی برای تردد انها کاملا اماده بوده و پلیس اماده است بهترین خدمات را به آنها ارائه کند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما