کدخبر : 171553
چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
فاقددیدگاه
پرینت

مقاومت بدون هیچگونه مرز، اصلی‌ترین آموزه‌ صحیفه سجادیه است

بندرعباس - نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان گفت: اصلی ترین آموزه‌ای که امروزه می‌توانیم از صحیفه سجادیه فرا بگیریم درس مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان خدا بدون هیچگونه مرزی است.
مقاومت بدون هیچگونه مرز، اصلی‌ترین آموزه‌ صحیفه سجادیه است

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، حجت‌الاسلام محمد عبادی‌زاده صبح چهارشنبه در نهمین کنگروه بین‌المللی امام سجاد (ع) که با حضور اندیشمندان مسلمان و سایر ادیان برگزار شد اظهار داشت: دعا زبان فطرت است و متعلق به قوم و مذهبی خاص نیست. زبان فطرت نیز مرز مذهبی و قومیت را نمی‌شناسد لذا تمام انسان‌ها با این زبان فطرت با معبود خود راز و نیاز می‌کنند.

وی عنوان کرد: صحیفه سجادیه که انجیل اهل بیت نام گذاری شده است یک زبان مشترکی را میان صاحبان ادیان و مذاهب مختلف ایجاد کرده است.

امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان تصریح کرد: ظرفیت بالای صحیفه سجادیه به عنوان زبان فطرت بشر امروز می‌تواند مذاهب مختلف اسلامی را دور هم جمع کند.

حجت الاسلام عبادی‌زاده ابراز داشت: امروزه صحیفه سجادیه یکی از گنجینه‌های ارزشمند و والایی محسوب می‌شود که از زبان عصمت صادر شده است و می‌تواند در هر جای عالم تشنگان به معارف را سیراب کند.

وی تشریح کرد: وقتی ائمه با خالق خود سخن می‌گویند هیچ محدودیت و مرزی وجود ندارد لذا هر آنچه در وجود بزرگواران وجود داشته در مواجه با خدا عرضه می‌کردند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری کنگره امام سجاد (ع) بیان داشت: اگر بخواهیم مضامین ناب عرفان را جست و جو کنیم در ادعیه امام سجاد (ع) بیشترین نکته‌ها نهفته است.

حجت الاسلام عبادی‌زاده اظهار داشت: اشخاصی که در محضر نورانی صحیفه سجادیه قرار می‌گیرند سه گروه هستند اول کسانیکه برای دعا با خداوند مناجات می‌کند و فیض می‌برند و فیض می‌رسانند.

وی ادامه داد: گروه دوم اندیشمنانی هستند که نکاتی را از صحیفه احصا می‌کند و در خصوص آن گفتگو می‌کنند.

امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان  با بیان اینکه پاسخ و سوالات بشر باید توسط محققین از صحیفه سجادیه احصا شود، گفت: صحیفه سجادیه امروز به عنوان کتابی که می‌تواند پاسخگوی سوالات مردم و جهان باشد شناخته می‌شود و می‌تواند بشر را از نیازها اقناع کند که یک نوع نگاه کاربردی دیگر به صحیفه سجادیه نیز محسوب می‌شود.

حجت الاسلام عبادی‌زاده اذعان کرد: مهم‌ترین گفتمانی که در جوامع بشری رایج و اثر بخش است و می‌تواند مستضعفان را پیروز کند گفتمان مبارک مقاومت است.

وی عنوان کرد: گفتمان مقاومت امروز می‌تواند به عنوان یکی از دستاوردهای اسلام به دنیا معرفی شود و نیاز جوامع بشری را تامین کند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری کنگره امام سجاد (ع) تصریح کرد: امام سجاد (ع) در نیایش دوم صحیفه سجادیه اولین مظهر مقاومت را وجود رسول خدا معرفی می‌کند.

حجت الاسلام عبادی‌زاده ابراز داشت: در دعای پنجم صحیفه سجادیه به مقاومت اهل بیت اشاره شده است و گفته شده است که اهل مقاومت در برابر تمام دشمنان متکی به فضل هستند و در مسیر حرکت خود در مقابل تمام مشکلات به قوت خدا تکیه می‌کنند.

وی تشریح کرد: اصلی ترین آموزه‌ای که امروزه می‌توانیم از صحیفه سجادیه فرا بگیریم درس مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان خدا بدون هیچگونه مرزی است.

امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان بیان داشت: هیچگونه مرزی از جمله مذهب و قومیت نباید مانع شود که مسلمانان در مقابل دشمن و نظام استکباری قرار گیرند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما