کدخبر : 171543
چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
فاقددیدگاه
پرینت

نمایشگاه «پلاک صلح» آغاز شد/برپایی نشست «صلح شیرازی»

شیراز- نمایشگاه «پلاک صلح» با ۴۰ اثر از ۲۵ هنرمند آغاز بکار کرد.
نمایشگاه «پلاک صلح» آغاز شد/برپایی نشست «صلح شیرازی»

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، نمایشگاه آثار هنری «پلاک صلح» سه شنبه شب با حضور هنرمندان و علاقه مندان به صلح در نگارخانه سروناز شیراز گشایش یافت.

این نمایشگاه که به بازطراحی مفاهیم و چالش های صلح جهانی با استفاده از نمادها و المانها و موتیف های صلح می پردازد، با همکاری «ایکوم» ایران برگزار می شود.

در حاشیه این نمایشگاه که تا ۹ مهرماه جاری برپاست، اعظم امینی، نمایشگاه گردان «پلاک صلح» به خبرنگار مهر، گفت: خلاقیت در بیان مفاهیم صلح آمیز بر روی آنچه زیور می نامیم؛ هدف این نمایشگاه است.

وی با اعلام اینکه پس از انتشار فراخوان آثار که بیش از یک ماه پیش منتشر شد، ۸۷ اثر از سراسر ایران به این نمایشگاه ارسال شد، افزود: در نهایت ۴۰ اثر برای نمایش انتخاب شد که از آثار هنرمندان شهرهای تهران، رفسنجان، اصفهان، ساری و شیراز است.

امینی از مقصد بعدی این نمایشگاه خبر داد و گفت: آثار «پلاک صلح» پس از شیراز در موزه صلح تهران به نمایش گذاشته می شود.

وی تصریح کرد: آنچه در این رویداد مهم بود، حمایت معنوی است که «ایکوم» ایران و نگارخانه سروناز از این رویداد کرد تا آثار صلح جویانه هنرمندان گردآوری شود.

امینی، ادامه داد: از میان آثار راه یافته به نمایشگاه «پلاک صلح»، ۵ اثر از سوی ایکوم ایران موفق به دریافت گواهی تقدیر می شوند که در روز اختتامیه نمایشگاه با حضور رئیس ایکوم ایران به هنرمندان اهدا خواهد شد.

وی از برپایی نشست «صلح شیرازی» با حضور احمد محیط طباطبایی، رئیس ایکوم ایران در ساعت ۱۷ روز ۹ مهرماه به میزبانی نگارخانه سروناز شیراز خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، در برگزاری نمایشگاه هنری «پلاک صلح» افزون بر احمد محیط طباطبایی، رئیس ایکوم ایران، علیرضا حسن زاده، رئیس پژوهشکده مردم شناسی، اردشیر صالح پور، نویسنده و پژوهشگر، محمدرضا تقی پور، رئیس موزه صلح، همراهی می کنند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما