کدخبر : 171539
چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱
فاقددیدگاه
پرینت

بخشودگی جریمه انشعابات غیرمجاز آب خوزستان یک ماه دیگر تمدید شد

اهواز - معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب خوزستان از تمدید طرح تبدیل انشعابات غیرمجاز آب به مجاز و بخشودگی جریمه دارندگان اینگونه انشعابات تا پایان مهر ماه خبر داد.
بخشودگی جریمه انشعابات غیرمجاز آب خوزستان یک ماه دیگر تمدید شد

محسن درفشان در گفتگو با خبرنگار به گزارش جنوب پرس ، با تاکید براینکه مشترکان غیرمجاز آب در شهرهای استان شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی می شوند، گفت: قطع انشعاب و جریمه نقدی در انتظار استفاده کنندگان غیرمجاز آب در شهرهای این استان است.

وی عنوان کرد: تلاش های لازم برای مدیریت شبکه توزیع آب در حال انجام بوده و همکاری شهروندان با مصرف بهینه و جلوگیری از هدر رفت آب در این زمینه بسیار مهم و اثرگذار است.

درفشان با اشاره به اینکه یک پنجم مشترکان آب استان به صورت غیرمجاز از شبکه های موجود استان نسبت به برداشت آب اقدام می کنند، یادآور شد: افرادی که در فرصت اعلام شده اقدام کنند؛ علاوه بر بخشودگی  جرایم انشعابات غیرمجاز، هزینه حق انشعاب را نیز بصورت اقساط پرداخت خواهند کرد.

وی افزود: تلاش ها و اقدام های لازم برای مدیریت شبکه توزیع آب در شهرهای مختلف این استان با جدیت در حال انجام است و گروه های سیار شرکت آب و فاضلاب خوزستان در تمامی شهرهای تحت پوشش با هرگونه انشعاب آب غیرمجاز بشدت برخورد می کنند.

معاون درآمد و امور مشترکین آبفای خوزستان با بیان اینکه انشعاب های غیرمجاز علاوه بر افزایش بی رویه مصرف آب سبب بروز خسارت هایی به شبکه توزیع و تأسیسات شرکت آبفای خوزستان شده است، یادآور شد: مصرف آب از انشعاب غیرمجاز به لحاظ قانونی و شرعی جایز نیست و این گونه انشعاب ها منجر به اخلال در خدمات رسانی منظم و تضیع حقوق سایر مشترکان، آلودگی در شبکه توزیع آب، کاهش عمر مفید شبکه توزیع آبرسانی و همچنین به دلیل برداشت بی رویه منجر به افت فشار آب در شبکه توزیع می شود.

وی بیان کرد: همچنان نیازمند همکاری شهروندان برای تبدیل انشعابات غیرمجاز هستیم و مردم هم باید برای تبدیل انشعابات غیرمجاز به مجاز همکاری کنند.

درفشان تصریح کرد: بر اساس ماده چهار قانون مجازات استفاده کنندگان غیرمجاز از آب، امکان واگذاری انشعاب به دارندگان انشعابات غیرمجاز قبلی وجود دارد اما کسانی که از اجرای قانون پیروی نکنند و بر استفاده از انشعابات غیرمجاز اصرار داشته باشند، بر اساس ماده دو همان قانون به جبران خسارت، جزای نقدی و قطع انشعاب محکوم  می شوند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما