کدخبر : 171537
چهارشنبه 3 مهر 1398 - 12:30
فاقددیدگاه
پرینت

رشد ابر و وقوع ناپایداری‌های موقت جوی در برخی نقاط استان بوشهر

بوشهر - کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از رشد ابر و وقوع ناپایداری های موقت جوی در برخی نقاط استان بوشهر خبر داد.
رشد ابر و وقوع ناپایداری‌های موقت جوی در برخی نقاط استان بوشهر

پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار به گزارش جنوب پرس ، اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که امروز و فردا جهت جریانات غالبا جنوبی خواهد بود و سرعت این جریانات در ساعاتی از روز بویژه در سواحل و روی دریا به طور نسبی افزایش می یابد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: در طول روز غبار محلی و در طول شب تا اوایل صبح در برخی نقاط ساحلی وقوع پدیده مه همراه با کاهش دید پیش بینی می شود.

وی افزود: طی روزهای پنج شنبه تا شنبه به تناوب در برخی ساعات بویژه در ساعات بعد ازظهر، رشد ابر و وقوع ناپایداری های موقت جوی به صورت همرفتی (محلی) در مناطق جنوبی و ارتفاعات شرقی استان دور از انتظار نیست.

مساعدی بیان کرد: برای ساعات آینده آسمان استان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، در طول روز گاهی وزش باد و در برخی نقاط مه صبحگاهی و کاهش دید و از امشب به تدریج افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: جهت وزش باد غالبا جنوب غربی تا جنوب شرقی، با سرعت هشت تا ۳۰ کیلومتر در ساعت و بر روی دریا در ساعاتی از روز ۱۲ تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و از امشب ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر خواهد بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر افزود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت چهار و ۲۹ دقیقه بامداد، جزر اول ساعت ۱۲ و شش دقیقه، مد دوم ساعت ۱۸ و ۲۷ دقیقه و جزر دوم ۲۲ و ۵۴ دقیقه خواهد بود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما