کدخبر : 171530
چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
فاقددیدگاه
پرینت

صحیفه سجادیه بهترین الگو برای تحقق گام دوم انقلاب است

بندرعباس - مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: صحیفه سجادیه برای تحقق گام دوم انقلاب بهترین الگو، راهنما و رهبر است.
صحیفه سجادیه بهترین الگو برای تحقق گام دوم انقلاب است

به گزارش خبرنگار به گزارش جنوب پرس ، ، حبیب‌رضا ارزانی صبح چهارشنبه در نهمین کنگروه بین‌المللی امام سجاد (ع) که با حضور اندیشمندان مسلمان و سایر ادیان برگزار شد اظهار داشت: هرمزگان برای پنج استان به صورت مستقیم و برای کل کشور به صورت غیر مستقیم الگو بوده است.

وی عنوان کرد: به صورت همزمان در ۳۰ کشور کنگره صحیفه سجادیه در حال برگزاری است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: خودسازی، جامعه پرداری و تمدن سازی سه حوزه مهمی بود که در بیانه گام دوم به آن اشاره شده بود.

ارزانی ابراز داشت: شاید عده‌ای گمان کنند که دعا یک موضوع شخصی است اما اینگونه نیست مگر می‌شود کسی دعا کند که ظالم نابود شود و این شخص در جامعه به راحتی زندگی کند.

وی تشریح کرد: بنده اعتقاد دارم که صحیفه سجادیه برای تحقق گام دوم انقلاب بهترین الگو، راهنما و رهبر است.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور با بیان اینکه کنگره ارزشمند امام سجاد (ع) وارد گام دوم و فاز دیگری شده است، بیان داشت: در میان مسیحیان دعاهای حضرت داوود بسیار شناخته شده است و ادعیه امام سجاد (ع) با مضامین داوود بسیار نزدیک به هم هستند و مفاهیم مشترک زیادی با یکدیگر دارند.

ارزانی اظهار داشت: محور وحدت، امام سجاد (ع) است زیرا زبان امام سجاد زبان فطرت است و این زبان فطرت می‌تواند با همه ارتباط برقرار کنند.

وی مطرح کرد: هفت کتاب فناورانه و نفیس تدوین شده است و در نهمین کنگره امام سجاد (ع) در راستای معرفی صحیفه سجادیه با زبانی آسان‌تر به تمام اقشار جامعه از جمله کودکان رونمایی خواهد شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما