کدخبر : 171471
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
فاقددیدگاه
پرینت

واکنش نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس به حذف نام «شهید» از معابر

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در واکنش به حذف عنوان شهید از برخی معابر گفت: به مسؤولان مرتبط هشدار می‌دهیم به راحتی با مسائل ارزشی، انقلابی و اعتقادات مردم بازی نکنند؛ در صورت عدم اصلاح این رویه اسامی افرادی که برای مقابله با ارزش‌های شهدا تلاش می‌کنند را اعلام خواهیم کرد.

واکنش نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس به حذف نام «شهید» از معابر

حجت‌الاسلام احمد سالک امروز در گفت‌وگو با خبرنگار به گزارش جنوب پرس ، در اصفهان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: دفاع مقدس ثمره خلاقیت، ایثار و فداکاری جوانان این کشور است و امروز بر سر سفره فعالیت‌های الهی آنان نشسته‌ایم.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، خداپرستی، خداخواهی و تلاش برای رشد بندگی و عبودیت در محضر حق و معنویت از طریق انس عمیق با قرآن را از درس‌های شهدا دانست و گفت: اطاعت تشکیلاتی از ولی امر مسلمین بر اساس اعتقادات، ایمان و تقوا، مقاومت در مقابل تجاوز دشمنان و ایستادگی برای احقاق حق و حقوق یک ملت مظلوم، دفاع از آرمان‌های انقلاب و کشور عزیز ایران و منافع ملی در مقابل تجاوزات دشمن از درس‌های دیگری است که باید از شهدا الگو بگیریم.

وی در ادامه با اشاره به تلاش نظام سلطه برای مقابله با آثار ارزش‌های شهدا، افزود: دشمن‌شناسی و کشف جریانات نفوذی داخل کشور، برخورد با سران سلطه در عرصه بین‌الملل که مزدوری مثل صدام را در راه ما قرار داده بودند و ایثار، فداکاری، گذشت و دفاع از اسلام ناب محمدی و انقلاب اسلامی وظیفه همه به‌ویژه مسؤولان کشور برای حفظ ارزش‌ها است.

سالک بیان کرد: دفاع مقدس هشت ساله نشان داد سیاست فشار حداکثری راهبرد شکست خورده دشمن در مقابل ایران است و امروز راهبرد قطعی جمهوری اسلامی در مقابل دشمنان مقاومت و ایستادگی است و قطعا مذاکره با دشمن در هیچ سطحی صورت نخواهد گرفت.

سالک در ادامه با اشاره به تلاش دشمن در عرصه فرهنگی تصریح کرد: استکبار با تکیه بر فضای مجازی و ابزارهای رشد تکنولوژی تصمیم دارد با براندازی قرآن به اهداف شیطانی خود برسد لذا ضرورت دارد با تبعیت از ولی امر مسلمین و حفظ وحدت در مقابل ابزارهای پوسیده‌ای مثل تحریم و نفوذ فرهنگی ایستادگی کنیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در این رابطه شاهد آثار جنگ نرم استکبار علیه انقلاب اسلامی در زمینه تقدس‌زدایی از مسائل اساسی انقلاب اسلامی هستیم که به عنوان نمونه شاهد حذف عنوان بلند و زیبای شهید از سر اسامی برخی معابر به ویژه در تهران بودیم که بعد هم استدلال بی پایه‌ای برای این اقدام ناپسند خود بیان می‌کنند.

وی عنوان کرد: با صراحت به مسؤولان مرتبط به ویژه در شهرداری و شورای شهر تهران هشدار می‌دهم به راحتی با مسائل ارزشی و انقلابی و اعتقادات مردم بازی نکنند چرا که با برخورد قاطع ملت روبرو خواهند شد؛ در صورت عدم اصلاح این رویه اسامی افرادی که برای مقابله با ارزش‌های شهدا تلاش می‌کنند را اعلام خواهم کرد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دستگاه‌های متولی در مقابل ولنگاری فرهنگی گفت: ۲۶ دستگاه کشور مأموریت دفاع از عفاف و حجاب را دارند و سوال این است چرا دستگاه‌های متولی فرهنگی در مقابل ولنگاری فرهنگی سکوت کرده و هیچ نمی‌گویند.

سالک تأکید کرد: همه مسؤولان کشور باید به آثار متعدد هفته دفاع مقدس و فرهنگ اسلام ناب توجه کننند که مبادا با اقدام ضد فرهنگی خود دل رهبر معظم انقلاب، خانواده‌های شهدا و مردم را خون کنیم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما