به گزارش جنوب پرس ، احمد لطفی صبح امروز در نشست با مدیرامور شعب بانک ملی استان بوشهر اظهار داشت: در سال گذشته با همکاری بانک ملی زمینه جذب ۱۲۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان این نهاد در استان بوشهر فراهم شد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر افزود: با این میزان اعتبار، موفق به ایجاد اشتغال برای ۶۹۱ نفر شده‌ایم که رصدهای میدانی نشان می‌دهد همه این تسهیلات در زمینه اشتغال هزینه شده است.

وی تصریح کرد: در سال جاری و با همکاری بانک ملی ، ۲۷۸ میلیارد ریال از محل سهمیه بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه برای ایجاد اشتغال مددجویان در نظر گرفته شده است.

لطفی یادآور شد: در حالی که متوسط تسهیلات اشتغالزایی در سال گذشته حدود ۲۰۰ میلیون ریال بوده این میزان در سال جاری به ۵۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش فارس وی ادامه داد: با توجه به این که قرار است که از این میزان اعتبارات برای یک هزار و ۱۱۰ نفر ایجاد اشتغال شود ضروری است که با یک برنامه ریزی وسیع و جامع در طی ۱۲۰ روز آینده این اعتبارات جذب و صرفا برای ایجاد اشتغال هزینه شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد: در سال جاری از محل بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه ۹۸۰ میلیارد ریال برای اشتغال مددجویان کمیته امداد استان بوشهر تخصیص یافته که از این محل پنج هزار شغل ایجاد می‌شود.