کدخبر : 171224
پنجشنبه 14 شهریور 1398 - 12:12
فاقددیدگاه
پرینت

رصد روزانه بازار مرغ در بوشهر/ زمینه انتقال مرغ مازاد از استان تسهیل شد

سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر از تسهیل در زمینه انتقال مرغ مازاد از استان خبر داد.

رصد روزانه بازار مرغ در بوشهر/ زمینه  انتقال مرغ مازاد از استان تسهیل شد

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از بوشهر، به نقل از  اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، قاسم قائدی  اظهار داشت: شرایط آب و هوایی استان در روزهای جاری و افزایش تولید مرغ، باعث شده که تلفات مرغ در مرغ‌داری‌ها زیاد شود. از این رو به منظور حمایت از تولیدکنندگان استان می‌باید چاره‌اندیشی می‌شد.

سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر افزود: با توجه به اینکه قیمت این محصول در بازار استان و سایر استان‌های کشور تقریباً رو به کاهش است، با هماهنگی‌های صورت گرفته، تلاش شده است تا شرایط برای خروج مرغ مازاد از استان تسهیل شود. البته جهادکشاورزی و اتحادیه مرغ‌داران مکلف شده‌اند که در اولویت اول بازار استان را تأمین نمایند و سپس مجوز خروج مرغ مازاد را صادر کنند.

وی با اشاره به ورود حجاج در روزهای گذشته و مراسم مربوط به تاسوعا و عاشورای حسینی در روزهای آینده تأکید کرد: استانداری به صورت روزانه قیمت و میزان مرغ موجود در بازار را رصد می‌کند و به تغییرات عکس‌العمل نشان می‌دهد تا با تصمیم‌های به‌موقع، هم‌زمان حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان رعایت شود.

قائدی در ادامه افزود: در یک ماه اخیر که صنعت مرغ کشور با تلاطم‌های زیادی روبه‌رو بود، با درایت، حمایت و دستورات به هنگام استانداربوشهر کمترین نوسان در سطح کشور را داشته و بازار آرامی را تجربه کرده است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما