کدخبر : 171119
چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹
فاقددیدگاه
پرینت

حمایت‌های خیرین سلامت با وجود شرایط سخت اقتصادی افزایش یافته است

بوشهر- دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور گفت: حمایت‌های خیرین سلامت با وجود شرایط سخت اقتصادی افزایش یافته است.
حمایت‌های خیرین سلامت با وجود شرایط سخت اقتصادی افزایش یافته است

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، حسینعلی شهریاری ظهر چهارشنبه در آئین افتتاح همراه سرای بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر اظهار داشت: باید در زمینه پژوهش، بهداشت و پیشگیری تلاش کنیم و نباید بگذاریم که مردم بیمار شوند، چون بیماری هزینه‌های زیادی را بر افراد تحمیل می‌کند، خصوصاً با بیماری‌هایی چون سرطان و یا بیماری‌های نوپدید که نیاز است خیرین تشویق شوند تا به جز کارهای سخت‌افزاری و فیزیکی در حوزه پژوهش نیز مشارکت داشته باشند.

وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی بیماری‌هایی که در منطقه شیوع دارد را شناسایی و خیرین در این زمینه کارهای پژوهشی، پیشگیری و بهداشتی انجام دهند.

شهریاری بابیان اینکه شناسایی خیران تنها با این هدف است که اولویت آن‌ها برای سرمایه‌گذاری مشخص و از موازی کاری بین آن‌ها و دانشگاه علوم پزشکی اجتناب شود خاطرنشان کرد: شرکت‌های بزرگ که در استان بوشهر فعالیت و از تسهیلات سیستم اداری استفاده می‌کنند باید حداقل یک درصد از درآمدهای خود را برای احداث پروژه‌های مهم حوزه سلامت از جمله همراه سرا بیماران هزینه کنند.

مشارکت ۱۲۰ هزار خیر

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور بابیان اینکه ۱۲۰ هزار خیر تاکنون هفت هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان به حوزه سلامت کمک کرده‌اند بیان کرد: بیش از سه هزار سمن خیریه در حوزه سلامت کشور فعالیت دارند که با احتساب کمک آن‌ها سالانه هزاران میلیارد تومان به حوزه سلامت کشور کمک می‌شود.

شهریاری بیان کرد: طرح تحول نظام سلامت برای مردم ملموس بوده است و امیدواریم دولت به این طرح کمک کند و به آن منابع مالی تخصیص دهد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: مبارزه با فساد در قوه قضائیه باعث امیدواری مردم شده است و امیدواریم شروع خوب مبارزه با فساد در قوه قضائیه ادامه یابد.

شهریاری بابیان اینکه مبارزه با فساد، رانت‌خواری، تبعیض و بی‌عدالتی‌ها قطعاً تأثیرگذار است افزود: مجمع خیرین سلامت کشور تا سال ۹۶، شش هزار میلیارد تومان به بخش درمان کمک کرده است.

همت بلند خیرین

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور بیان کرد: خیرین هزار میلیارد تومان در سال ۹۶ به حوزه سلامت کمک کرده‌اند و در سال ۹۷ تصور می‌کردیم با توجه به مسائل اقتصادی کشور این میزان کاهش یابد درحالی‌که هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان کمک شد.

وی بابیان اینکه افزایش کمک خیرین در حوزه سلامت نشان‌دهنده همت بلند خیرین است و اینکه مردم و خیرین علی‌رغم تمام مشکلات کار خیر را فراموش نمی‌کنند تصریح کرد: مجمع خیرین سلامت کشور، خدمت‌گزار خیرین بوده و نقش هدایت‌کننده، تسهیل‌گر و یاری‌دهنده را دارد و کار شناسایی خیرین و اولویت‌ها را بر عهده دارد.

شهریاری بابیان اینکه توسعه به انسان سالم نیاز داریم بنابراین حوزه سلامت و بهداشت و درمان از اهمیت بالایی برخوردار است افزود: اعتقاد داریم که هر جا بانوان وارد کارشده‌اند موفق‌تر از مردان بوده‌اند، چون احساس مسئولیت بیشتری داشته و وقت بیشتری می‌گذارند و کارشان را درست انجام می‌دهند، تخلف در حوزه مسئولیت بانوان در زمان تصدی مسئولیت بسیار نادر است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم همچون گذشته مشارکت بانوان و جوانان نیز در امور خیریه افزایش یابد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما