کدخبر : 170949
دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۰:۰۹
فاقددیدگاه
پرینت
معاون استاندار بوشهر:

ظرفیت‌های هنری استان بوشهر برای انتقال مفاهیم مذهبی استفاده شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: ظرفیت‌های هنری استان بوشهر برای انتقال مفاهیم مذهبی استفاده شود.

به گزارش جنوب پرس ، مجید خورشیدی عصر یکشنبه در آئین افتتاح نمایشگاه تن‌پوش‌های عاشورایی در حوزه هنری بوشهر اظهار داشت: حوزه هنری استان بوشهر همواره برنامه‌های خوبی در سطح استان داشته است.

وی اضافه کرد: بیان جنبه‌های مذهبی و ارزشی به زبان هنر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و تا زمانی که این جنبه‌ها به زبان هنر نزدیک نشود یقیناً قدرت نفوذ کمتری خواهد داشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر بیان کرد: در طول تاریخ انقلاب اسلامی هر جایی که هنر قرین اعتقادات شده است به نفوذ اعتقادات کمک کرده و مایه ماندگاری و پایداری اعتقادات شده است.

وی با بیان اینکه مداحان از سده‌های قبل تاکنون از هنر و شعر برای انتقال مفاهیم دینی و مذهبی استفاده کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در استان شاهد اتفاقات خوبی در عرصه هنر هستیم و امیدواریم شاهد افزایش کمی و کیفی این کارها در استان باشیم.

خورشیدی افزود: امیدواریم روزی شاهد این باشیم که خانم‌ها را با پوشش عفیفانه و پوشش حداکثری یعنی چادر البته بدون رنگ مشکی شاهد حجاب برتر آنها باشیم.

وی بیان کرد: باید آفرین گفت به خانم‌هایی که در این هوای گرم چادر مشکی را به تن می‌کنند که تحمل آن سخت است و با توجه به اینکه تأکیدی بر مشکی بودن حجاب نبوده است، امیدوارم شرایطی فراهم شود که خانم‌ها از رنگ‌های دیگری نیز برای این پوشش استفاده کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به بخش پوشش کودکان، افزود: باید جنبه‌های زیبایی‌شناختی با نگاه کودکانه مورد نظر باشد و به موضوع لباس کودکان توجه بیشتری صورت گیرد.

آمنه فروردین طراح لباس گروه‌های موسیقی استان بوشهر در رابطه با این نمایشگاه عنوان کرد: نمایشگاه تن پوش‌های عاشورایی سومین سالی است که در استان بوشهر برگزار می‌شود و برای مراسم مذهبی و آئینی برای مداحان، زنجیرزنان و عموم مردم طراحی شده است.

به گزارش مهر وی افزود: تن پوش‌های عاشورایی از دیرباز جایگاه ویژه‌ای داشته است و این گونه لباس‌ها هم فرهنگ استان را گسترش می‌دهد و هم یک نوع پوشش خاص به شمار می‌رود که برند آن نیز به عنوان مینار ثبت شده است.

وی ضمن اشاره به تعداد آثار این نمایشگاه بیان کرد: ۵۰ الی ۶۰ اثر لباس و تن پوش برای خانم‌ها و آقایان و کودکان در نمایشگاه تن پوش‌های عاشورایی ارائه شده است.

این هنرمند طراحی لباس با معرفی مجموعه آثار دیگر خود اظهار داشت: پس از این نمایشگاه، چهارمین مجموعه آثار عاشورایی در تهران به نمایش گذاشته می‌شود.

فروردین با اشاره به زمان برگزاری این نمایشگاه گفت: نمایشگاه تن پوش‌های عاشورایی از دهم الی چهاردهم شهریور ماه در دو نوبت صبح و بعد از ظهر ساعت ۹ الی ۱۲ و ۱۸ الی ۲۱ در نگارخانه سوره میزبان بازدید کنندگان است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما