کدخبر : 170911
جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۹
فاقددیدگاه
پرینت

دکتر داور ماهی کار از اقتصاددانان برجسته کشور رئیس هیات مدیره بانک کشاورزی شد

در راستای اجرای اصول حاکمیت شرکتی،دکتر داور ماهی کار عضو هیأت مدیره بانک کشاورزی به عنوان رئیس هیئت مدیره بانک کشاورزی انتخاب و معرفی شد.
دکتر دوار ماهی کار رئیس هیات هیئت مدیره بانک کشاورزی کشور ایران

به گزارش جنوب پرس ، در راستای اجرای اصول حاکمیت شرکتی،دکتر داور ماهی کار عضو هیأت مدیره بانک کشاورزی به عنوان رئیس هیئت مدیره بانک کشاورزی انتخاب و معرفی شد.

دکتر فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در روز گذشته و در سی امین همایش بانکداری اسلامی با تأکید بر ضرورت اجرای حاکمیت شرکتی در نظام بانکی اعلام کرد: بانک کشاورزی اولین بانکی است که این موضوع را اجرایی کرده است.

بر همین اساس، دکتر داور ماهی کار به استناد مصوبه تاریخ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ هیأت مدیره و مجوزهای ۹۸/۱۷۱۲۰۰ تاریخ ۱۳۹۸/۰۵/۲۰ و ۹۸/۱۷۹۶۶۶  تاریخ ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به سمت رئیس هیأت مدیره بانک کشاورزی انتخاب شد.

پیش از این رئیس هیات مدیره و مدیرعاملی این بانک بر عهده دکتر روح اله خدارحمی بود، بدین ترتیب از این پس در چارچوب اصول حاکمیت  شرکتی دکتر داور ماهی کار به عنوان رئیس هیأت مدیره و دکتر روح اله خدارحمی به عنوان مدیرعامل بانک کشاورزی خدمت خواهند کرد.

دکتر داور ماهی کار که از اقتصاددانان برجسته کشور بویژه در بخش بانکی است، دارای سوابق متعدد مدیریتی می باشد که می توان به مدیریت بانک در چندین استان کشور، چندین معاونت مدیرعاملی بانک در سطح کشور، بیش از ۱۰ سال عضویت در هیات مدیره بانک، عضو هیات مدیره شرکت های متعدد حوزه اقتصادی و بانکی کشور  و … اشاره نمود.

در حوزه علمی نیز ماهی کار دارای تالیفات متعددی در حوزه اقتصاد کلان، اقتصاد بانکی، دیپلماسی اقتصادی، اقتصاد جهانی، پیامدهای جهانی شدن و توسعه اقتصادی کشورهای آسیایی و اروپایی، اقتصاد کشاورزی در عرصه بین المللی، حوزه های منابع انسانی، بازرسی حقوقی و امور ارزی و اعتبارت می باشد.

همچنین ماهی کار در تنظیم و تهیه مقررات، بخشنامه های اقتصادی بویژه در حوزه بانکی، اساسنامه های متعدد  سیستم های اداری، اقتصادی و بانکی، منابع انسانی و… در سطح ملی مشارکت فعالی داشته است.
ایشان مقالاتی در بخش بانکداری الکترونیک و بازاریابی و تجارت نیز در مجلات تخصصی منتشر نموده است.

ماهی کار از جانبازان هشت سال دفاع مقدس نیز می باشد.

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما