کدخبر : 170816
شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
فاقددیدگاه
پرینت

جلوه های خدمت گروه جهادی کریمه اهل بیت/ بخشداران کارشکنی نکنند

بندرعباس - گروه های جهادی مانند «کریمه اهل بیت» تاکنون اقدامات موثری را انجام داده اند تا محرومیت از مناطق هرمزگان رنگ ببازد. آنها اعتقاد دارند بخشداران نباید در این مسیر کارشکنی کنند.
جلوه های خدمت گروه جهادی کریمه اهل بیت/ بخشداران کارشکنی نکنند

محسن جعفری در گفتگو با خبرنگار به گزارش جنوب پرس ، اظهار داشت: گروه جهادی کریمه اهل بیت اغلب در بخش فرهنگی جهادی استان هرمزگان فعالیت می‌کند و بر اساس تقسیم بندی درونی که در گروه‌های جهادی صورت گرفته شده گروه جهادی کریمه اهل بیت فعالیت در شمال و شرق استان را در نظر گرفته است.

وی با ذکر این نکته که منطقه پایلوت فعالیت ما «احمدی» است، عنوان کرد: ساخت سرویس بهداشتی، حمام، نصب آبگرمکن، برق کشی و لوله کشی از جمله اقدامات این گروه جهادی در استان هرمزگان است.

مدیر گروه جهادی کریمه اهل بیت تصریح کرد: امسال حدود ۶۰ جهیزیه که هر کدام دارای ۱۴ قلم بودند به زوج‌های جوان و محروم بخش احمدی و کوه‌شاه تقدیم شد.

جعفری با ذکر این نکته که پنج میلیون وام ازدواج با همکاری آستان قدس رضوی به این زوجین پرداخت شد، ادامه داد: برای این زوج‌ها در مناطق خود مراسم ازدواج دسته جمعی برگزار شد که خدماتی از جمله سفر رایگان مشهد مقدس، سفر رایگان کربلا برای زوجینی که زیر ۱۴ سکه مهریه داشتند و پرداخت ۴۰ میلیون وام مسکن بدون سود به این عزیزان ارائه شد.

مدیر گروه جهادی کریمه اهل بیت با بیان این نکته که امسال عید غدیر حدود ۲۰۰ بسته جیره غذایی میان نیازمندان پخش، گفت: حدود پنج هزار دست غذا تحت عنوان اطعام غدیر در منطقه احمدی پخش شد.

جعفری خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۱۷ دستگاه آبگرمکن ایستاده رایگان در اختیار نیازمندان قرار گرفت که اغلب هزینه این کمک‌ها از طریق خیرین جمع‌اوری می‌شود.

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران، آستان قدس رضوی و کمیته امداد همکاری خوبی را با گروه‌های جهادی داشته‌اند، مطرح کرد: برخی از دستگاه‌های دولتی همکاری لازم را با گروه‌های جهادی انجام نمی‌دهند.

مدیر گروه جهادی کریمه اهل بیت با اشاره به این نکته که بیشتر فعالیت گروه‌های جهادی در بخش‌ها و روستاهای محروم است، ادامه داد: بخشداران معمولا اقدامات گروه‌های جهادی را به ضرر جایگاه سیاسی خود می‌دانند و متاسفانه اقدام به کارشکنی می‌کنند حتی در زمینه اسکان برخی از گروه‌های نا آشنا در مناطق همکاری نمی‌کنند.

جعفری گفت: در مقطعی یک روستا به مدت ۹ ماه از نعمت آب محروم بود اما هنگامی که برای حل مشکل به همراه گروه‌های جهادی متشکل از دانشجویان و بسیجیان به آن منطقه مراجعه کردیم بخشدار حتی حاضر به بازدید از فعالیت‌ها نشد و هیچ همکاری با این افراد صورت نگرفت.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما