کدخبر : 170691
چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷
فاقددیدگاه
پرینت

افزایش یک درصدی نرخ اشتغال در کهگیلویه و بویراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با وضعیت اشتغال و نرخ بیکاری در استان گفت: نرخ بیکاری در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه، یک درصد کاهش و نرخ اشتغال نیز یک درصد افزایش یافته است.

افزایش یک درصدی نرخ اشتغال در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج، حسین کلانتری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: زاگرس نشینان در گذشته فقط با کشاورزی و دامپروری شناخته می‌شدند و کمتر کسی باور می‌کرد که ۲۵ درصد نفت ایران در این استان تولید شود.

وی با اشاره به وضعیت عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد از جمله مناطق مستعد سرزمین ایران اسلامی است.

نماینده ارشد اجرایی استان افزود: این نقطه از کشور مورد عنایت مقام معظم رهبری در سال ۱۳۷۳ و مورد توجه دولت های مختلف به ویژه دولت تدبیر و امید قرار گرفته است.

کلانتری به ظرفیت‌های فوق العاده استان اشاره کرد و گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد با مساحت ۱۶ هزار کیلومتر مربع و جمعیت ۷۲۰ هزار نفری معادل یک درصد وسعت و یک درصد جمعیت ایران، هشت درصد منابع آبی و شش درصد جنگل‌های کشور را در برگرفته و ۲۵ درصد نفت کشور را نیز تولید می‌کند.

نماینده عالی دولت در استان بیان کرد: ظرفیت فوق العاده گردشگری و شرایط آب و هوایی استان به گونه‌ای است که در فصل تابستان محلی برای تفرج و سفر مردم استان‌های خوزستان، بوشهر و فارس است.

  کلانتری با اشاره به ۲۸۲ طرح عمرانی استان در هفته دولت گفت: ۲۲۲ طرح آن افتتاحی است که بهره برداری رسمی از آنها آغاز و کلنگ زنی ۳۰ طرح نیز انجام خواهد شد.

وی افزود: از مجموع ۳۷ طرح حوزه اقتصادی، ۳۱ طرح آن افتتاح و عملیات اجرایی شش طرح باقی مانده شروع می شود.

 کلانتری خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری کامل از مجموع پروژه‌ها با هزینه ۵۴۱  میلیارد تومان در هفته دولت، بالغ بر سه هزار شغل در حوزه های مختلف استان ایجاد خواهد شد.

وی ابراز کرد: کشاورزی، دامپروری و گیاهان دارویی از ظرفیت‌های استان به شمار می‌روند اما حوزه گردشگری استان بسیار ویژه است و باید زیرساخت های آن را آماده کنیم.

کلانتری از برنامه‌ریزی‌های برای  تهیه سند آمایشی متناسب با قابلیت‌های استان خبر داد و گفت: تا زمانی که آمایش سرزمینی و مطالعات جامع کمی و کیفی در همه بخش ها انجام نشود قطعا نمی‌توان چشم اندازی را برای توسعه همه جانبه در نظر گرفت.

  این مقام مسئول با اشاره به وضعیت توسعه اقتصادی مردم استان در حوزه مسکن، بهداشت و درآمد گفت: اقدامات موثری در حوزه بهداشت و درمان انجام شده گر چه توزیع امکانات در بخش هایی متوازن نیست.

وی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: سرمایه‌گذاری های عظیمی در بخش گردشگری و گیاهان دارویی انجام شده که اشتغالزایی نسبتا خوبی را ایجاد خواهد کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: یک هتل پنج ستاره در دست ساخت داریم و اخیراً نیز مجوز احداث یک هتل پنج ستاره دیگر در شهر یاسوج در برنامه دولت قرار گرفته است.

کلانتری آینده استان کهگیلویه و بویراحمد را با توجه به قابلیت و ظرفیت‌های خدادادی آن بسیار درخشان و ممتاز پیش بینی کرد و گفت: این استان در دهه آینده در سطح کشور به شکل فوق العاده ای خواهد درخشید.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما