کدخبر : 170685
چهارشنبه 6 شهریور 1398 - 15:32
فاقددیدگاه
پرینت

پاسخ شهرداری شیراز به انتقادات درباره حذف واژه «شهید»: تابلوها مربوط به دوره پیش بود اما اصلاح شد

روابط‌عمومی شهرداری شیراز در رابطه با برخی از تابلوهای خیابان‌های سطح شهر اطلاعیه‌‌ای صادر و تأکید کرد: افتخار می‌کنیم کوچه و خیابان‌های شهر مُزیّن به واژه مقدس «شهید» باشد.

پاسخ شهرداری شیراز به انتقادات درباره حذف واژه «شهید»: تابلوها مربوط به دوره پیش بود اما اصلاح شد

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از شیراز، در اطلاعیه اداره‌کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز با تأکید بر آنکه تابلوهایی که واژه «شهید» از آن‌ها حذف شده مربوط به دوره قبلی مدیریت شهری بوده است، از کسانی که در تمام سال‌های گذشته با این حرارت و مسئوولیت‌پذیری به این موارد ورود نکرده‌اند گلایه شده و در عین حال تأکید شده است: «شهرداری شیراز افتخار می‌کند کوچه و خیابان‌های شهرش مُزیّن به واژه مقدس شهید باشد و با وجود اینکه اشتباه سهویِ صورت‌گرفته مربوط به این دوره نبود، موارد بلافاصله اصلاح شد.»

متن اطلاعیه بدین شرح است:

«چند روزی است که برخی از شهروندان و دوستداران راه شهید و شهادت از انتشار تصاویری از چند تابلو خیابان‌های فرعی سطح شهر که به‌صورت سهوی پیش‌وند مقدس «شهید» از نام آنها افتاده، ابراز نگرانی کرده و با ذهنِ پرسشگر و دغدغه‌مند خود، خواهان پاسخگویی شده‌اند.
اداره‌کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز، ضمن احترام به این عزیزان و احساس مسئوولیتی که در قبال شهدا دارند، اعلام می‌دارد تابلوهای یادشده مربوط به سالیان پیش و قبل از دوره مدیریت شهری جدید و زمانی است که سازمان ترافیک شهرداری به‌جای معاونت حمل‌ونقل و ترافیک ایفای وظیفه می‌کرد.

اعتقاد داریم لاله‌های سرخِ پرپر سرزمین‌مان تشنه درج نام‌شان بر کوچه و معابر نبودند و گمنامی در میان معبرهای بازشده و میدان مین را بر هر اسم و رسمی ترجیح می‌دادند. همین‌جا از دوستانِ مسئوولیت‌پذیر خود نیز گلایه‌مندیم که چرا در تمام سال‌های گذشته با این حرارت و مسئوولیت‌پذیری به این موارد ورود نکردند؟ با این حال شهرداری شیراز افتخار می‌کند کوچه و خیابان‌های شهرش مُزیّن به واژه مقدس «شهید» باشد و با وجود اینکه اشتباه سهویِ صورت‌گرفته مربوط به این دوره نبود، موارد بلافاصله اصلاح شد و خود را موظف دانستیم به دغدغه شهروندان مسئوولیت‌پذیر احترام بگذاریم.
تاکید می‌کنیم تابلوهایی که باعث نگرانی برخی از عزیزان شده هرگز در این دوره طراحی نشده و مربوط به سال‌های قبل است که البته یقین داریم عزیزانِ دست‌اندرکار در آن زمان نیز هرگز قصد بی‌احترامی به واژه مقدس «شهید» را نداشته‌اند و حتماً اشتباهی سهوی بوده است. در عین حال به همه شهرداران مناطق دستور داده شده که اگر در تابلوهای نصب‌شده سطح مناطق، مشکلی در این رابطه مشاهده کردند در اسرع وقت نسبت به اصلاح آن اقدام کنند.
بار دیگر یادآور می‌شویم؛ نام شهید حذف شدنی نیست؛ اسماعیل‌هایی که ایستادند و با خدای‌شان عاشقانه از قربانی شدن حرف زدند چگونه فراموش می‌شوند؟ قبلاً گفته‌ایم و باز هم می‌گوئیم: شهدا از رویاهایمان بزرگترند. از تصورمان بلندبالاترند و از گریبان خیالمان قد می‌کشند…»

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما