کدخبر : 170487
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
فاقددیدگاه
پرینت

جهادگران به کمک اهالی«شعیبیه»رفتند/ فارسی ها درکنار سیل زدگان

شیراز- جهادگران فارس سیل زدگان خوزستان را تنها نگذاشتند و اکنون در «شعیبیه» مشغول بازسازی خانه های منطقه هستند.
جهادگران به کمک اهالی«شعیبیه»رفتند/ فارسی ها درکنار سیل زدگان

شیراز – خبرگزاریبه گزارش جنوب پرس ، : پس از سیل خوزستان روند یاری رسانی به سیل زدگان استان متوقف نشد.

جهادگران از جای جای استان فارس به این استان رفتند تا سهمی در بازسازی خانه های سیل زدگان داشته باشند. شعیبیه یکی از مناطقی است که برای بازسازی و تعمیرات به استان فارس سپرده شده و جهادگران در حال یاری رسانی به مردم منطقه برای بهبود وضعیت زندگیشان هستند.

در این راستا  مسئول بسیج سازندگی و  قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فجر استان فارس در گفتگو با خبرنگار به گزارش جنوب پرس ، گفت: اردوهای جهادی با عنوان جهاد همبستگی با موضوع تعمیر و مرمت و یا احداث منازل سیل زدگان استان خوزستان از تیرماه ۹۸ در منطقه شعیبیه شهرستان شوشتر آغاز شده و تا کنون ادامه دارد.

سید مجتبی  سرور زاده  ادامه داد: دهستان  شعیبیه  دارای ۵۶ روستاست که تعدادی از روستاهای آن در محدوه خدماتی سپاه فجر استان فارس قرار دارد که در این روستاهایی که در معرض سیل قرارداشتند خدمات تعمیراتی و احداثی انجام می شود.

وی عنوان کرد: بیشترین خدمات در روستای عیله، روستای دهول و روستای یذاب که آب گرفتگی بیشتری داشتند انجام می شود.

مسئول بسیج سازندگی و  قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فجر استان فارس  بیان کرد: در این اردوها که استان فارس بعنوان استان معین در منطقه  مذکور مستقر شده، قرار شده که جهادگران نواحی مختلف استان پهناور به صورت زنجیره ای اعزام و نسبت به تعمیر و یا احداث عرصه های احصاء شده اقدام کنند.

سرور زاده ادامه داد: بسیج سازندگی سپاه فجر استان فارس احداث ۵۰ واحد مسکونی و تعمیر و مرمت ۱۵۰ منزل آسیب دیده را متعهد شده است که تاکنون بیش از ۱۷۷  واحد تعمیری یعنی ۲۷ واحد بیشتر از طرح مصوب ، تمام و به مالکین تحویل داده است.

 وی گفت: همچنین ۴۵ عرصه دیگر نیز در حال حاضر با هدف احداث، در مراحل مختلف رنگه ریزی تا شناژ فوقانی به سر می برند.

مسئول بسیج سازندگی و  قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فجر استان فارس عنوان کرد: تاکنون نواحی مقاومت بسیج سپاه لارستان، لامرد، مهر، فسا، دانشجویی و در حال حاضر نی ریز  در این اردوها شرکت کرده اند و قرار است نواحی بعدی نیز طبق برنامه زمان بندی شده اعزام شوند.

سرور زاده افزود: محوریت فعالیت تعمیرات و احداث منازل در سه روستای عیله یک، دهول و خماس با سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر فارس و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان فارس و نظارت بر حسن انجام کار آن با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما