کدخبر : 170402
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۲
فاقددیدگاه
پرینت

شروع عملیات تکمیلی مدرسه متوسطه ابن سینا

بندرعباس - عملیات احداث مدرسه ابن سینا در راستای تحقق مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی و صنایع بزرگ استان هرمزگان انجام خواهد گرفت.
شروع عملیات تکمیلی مدرسه متوسطه ابن سینا

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، فریدون همتی ظهر شنبه در مراسم آغاز عملیات تکمیلی مدرسه متوسطه ابن سینا اظهار داشت: مفام معظم رهبری از تولیدکنندگان به عنوان رزمندگان یاد کردند و باید سازو کار جنگ تحمیلی در این شرایط نیز اعمال شود.

وی عنوان کرد: یکی از پیشنهادهایی که به دولت ارائه کردم تشویق واحدهای کوچک در حوزه پالایش نفت است تا بتوانند صادرات خود را داشته باشند و از خام فروشی فاصله بگیریم.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: امیدوارم تا مهر سال آینده تمام تعهدات مها شود.

همتی اذعان کرد: وزارت آموزش اموزش و پرورش مکلف شده‌ است که ۱۰۰ واحد را در استان هرمزگان احداث کنند تا وضعیت مدارس استان هرمزگان از شرایط خوبی برخوردار باشد.

وی ادامه داد: از تمام صنعتگران و خیرینی که در این شرایط که وضع بودجه عمومی دولت مناسب نیست این خلاء را پر می‌کنند قدردانی می‌کنم.

ساخت ۲۰۰ مدرسه در استان هرمزگان با  مشارکت بخش خصوصی

موسی‌ دادی‌زاده در مراسم آغاز عملیات تکمیلی مدرسه متوسطه ابن سینا اظهار داشت: از استاندار هرمزگان مبنی بر ایده ساخت ۵۰ مدرسه توسط بنگاه‌های اقتصادی، ۵۰ مدرسه توسط خیرین و ۱۰۰ مدرسه نیز توسط دولت قدردانی می‌کنم.

وی عنوان کرد: خیرین حتی از ۵۰ مدرسه نیز بیشتر ساخته‌اند و مدارس احداثی توسط بنگاه‌ها در حال بهره‌برداری است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان تصریح کرد: استان هرمزگان از نظر نمره کتبی در امتحانات نهایی ۲۷ صدم رشد داشته است و درصد قبولی در این آزمون نیز ۲.۲ درصد افزایش پیدا کرده است که این پاسخ ناچیزی به مجمع خیرین و عزیزانی است که فضای آموزشی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند.

هزار و ۸۰۰ متر به فضای اموزشی استان افزوده خواهد شد

نوید احمدی نیز در مراسم آغاز عملیات تکمیلی مدرسه متوسطه ابن سینا اظهار داشت: این مدرسه هفت هزار و ۶۰۰ متر زیربنا، چهار هزار و ۲۸۰متر فضای آموزشی، هزار و ۴۰۰ متر سالن ورزشی و ۹۰ متر سالن اداری دارد که یک مدرسه ۱۸ کلاسه و مجهز استان هرمزگان محسوب می‌شود که تمام استانداردهای لازم را دارد.

وی عنوان کرد: مدرسه ابن سینا اولین دبیرستان استان هرمزگان محسوب می‌شود که بیش از ۸۲ سال از تاسیس آن می‌گذرد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان هرمزگان با بیان اینکه مدرسه ابن سینا برند استان هرمزگان محسوب می‌شود، تصریح کرد: ۵۴ پروژه ۱۹۸ کلاس درسی با اعتبار ۴۷ میلیارد توامن در هفته دولت افتتاح خواهد شد که باعث خواهد شد که هزار و ۸۰۰ متر مربع فضای آموزشی به استان هرمزگان افزوده خواهد شد.

احمدی اذعان کرد: ۶۰۰ مدرسه غیر استاندارد و سه هزار کلاس درس فرسوده در استان هرمزگان وجود دارد که یکی از مشکلات اصلی آموزشی استان محسوب می‌شود

وی ادامه داد: بیش از ۵۰ درصد این مدارس فرسوده در شهرستان بندرعباس قرار دارند که با کمک استاندار و نمایندگان مجلس بخشی از این مدارس بهبود یافته است.

۱۴ هزار و ۳۳۵ میلیارد ریال توسط بنگاه‌های اقتصادی در هرمزگان هزینه شده است

خلیل قاسمی نیز در مراسم آغاز عملیات تکمیلی مدرسه متوسطه ابن سینا اظهار داشت:با توجه به اینکه کشور در جنگ اقتصادی قرار دارد بنگاه‌های استان نیز با مشکل‌های زیادی روبروهستند اما نقش خود را نه در حوزه مدرسه سازی بلکه در حوزه‌های دیگر انجام می‌دهند.

وی عنوان کرد: بنگاه‌های اقتصادی در حوزه اشتغال اقدامات خوبی را انجام داده‌اند از جمله تهیه وسائل قالی بافی در بشاگرد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان هرمزگان ابراز داشت: از تمام مدیران و خیران درخواست دارم که در راستای کمک به تولید و اشتغال کمک کنند.

قاسمی بیان داشت: صنایع استان هرمزگان ۱۴ هزار و ۳۳۵ میلیون ریال را درکنار کار تولیدی در حوزه مسئولیت اجتماعی صرف کرده‌اند که جای تقدیر دارد.

صنعتگران در شرایط جنگ اقتصادی هم از وظایف اجتماعی خود سرباز نمی‌زنند

حجت‌الاسلام عبادی نیز در مراسم آغاز عملیات تکمیلی مدرسه متوسطه ابن سینا اظهار داشت: این اقدامات نوید خوبی را به مردم استان می‌دهد و نشان دهنده این است که علاوه بر اینکه صنعتگران در جنگ اقتصادی در حال تلاش هستند و بیخیال از وظایف اجتماعی خود نیستند.

وی عنوان کرد: کار در حوزه تعلیم و تربیت ماندگار و فاخر است و برای تمام اشخاصی که دل در گروی موفقیت ایران دارند بسیار ارزشمند است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما