کدخبر : 170086
سه شنبه 29 مرداد 1398 - 13:52
فاقددیدگاه
پرینت

مشکلات واحد های تولیدی در هرمزگان به حداقل رسیده است

بندرعباس - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: مشکلات واحد های تولیدی در هرمزگان به حداقل رسیده است.
مشکلات واحد های تولیدی در هرمزگان به حداقل رسیده است

به گزارش خبرگزاریبه گزارش جنوب پرس ، ، ایرج حیدری در جلسه کارگروه تسهیل و رفع وانع تولید استان با حضور معاون برنامه ریزی وزارت صمت، با تبریک فرا رسیده ایام فرخنده عید غدیر خم، با اشاره به اقدامات استان برای رفع مشکلات واحد های تولیدی، عنوان کرد: با هماهنگی بسیار خوبی که بین دستگاه های اجرایی و نظارتی در استان هرمزگان حاکم است و پیگیری های بعمل آمده مشکلات واحد های تولیدی در سطح استان به حداقل ممکن رسیده است.

وی افزود: با تلاش های صورت پذیرفته شده در راستای حل مشکلات واحد های تولیدی مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع  به حداقل ممکن رسیده است که نوید بخش رونق بیش از پیش این بخش با رفع موانع پیش روی آن است.

معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: با اقدامات صورت پذیرفته شده مشکلات واحد های تولیدی بزرگ هرمزگان به حداقل ممکن رسیده است که این مهم حاصل تلاش ها و پیگیری های بعمل آمده از سوی مدیریت عالی استان و اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در پیگیری و حل مشکلات واحد های تولیدی است.

حیدری تصریح کرد: با تلاش های صورت پذیرفته شده نه تنها از تعطیلی واحد های بزرگ صنعتی و تولیدی جلوگیری بعمل آمد بلکه بسیاری از واحد های غیر فعال به چرخه تولید استان بازگشتند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: بسیاری از پروژه های که در هفته دولت در استان هرمزگان به بهره برداری می رسد مربوط به بخش خصوصی و حوزه سرمایه گذاری است که این مهم حاصل مشارکت و همراهی مجموعه بخش دولتی و خصوصی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه تولید و اشتغال و توسعه استان است.

حیدری با اشاره به برنامه های وزارت صنعت جهت تحقق چشم انداز صادراتی کشور با استفاده از ظرفیت های استان هرمزگان، اظهار داشت: استان هرمزگان آمادگی کامل دارد که امکانات خود را برای تحقق اهداف وزارت صنعت معدن و تجارت در حوزه صادرات با بسیج امکانات و ظرفیت همسایگی که با کشور های حوزه خلیج فارس دارد بکار ببندد و سایر استان ها را نیر در این زمینه پوشش دهد.

وی در همین رابطه افزود: با توجه به زیرساخت های خوبی که در استان هرمزگان در حوزه های بندری، راه ، ریلی و ترانزیت برخوردار است این مهم فرصت مناسبی برای توسعه صادرات کشور است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت بخش آلومینیوم کشور، تصریح کرد: با توجه به استقرار کارخانه آلومینیوم المهدی در استان هرمزگان  تقویت این کارخانه و توسعه آن برای تحقق اهداف کشور در حوزه صنعت آلومینیوم در دستور کار وزارت صنعت قرار گیرد و هرمزگان در سطح کشور به عنوان قطب تولید آلومینیوم دیده شود و هرگونه برنامه ریزی در زمینه توسعه این صنعت با محوریت هرمزگان و کارخانه آلومینیوم المهدی باشد.

حیدری با اشاره به پیگیری های استان برای شکوفایی ظرفیت های معدنی ، عنوان کرد:  با اقدامات صورت پذرفته در زمینه شناسایی پهنه های معدنی ، شکوفا سازی ظرفیت های این بخش در سراسر هرمزگان با جدیت در دستور کار قرار دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار هرمزگان در همین رابطه گفت: هرمزگان از ظرفیت های معدنی غنی برخوردار است و توسعه زنجیره بخش معدن در استان از نیاز های ضروری این بخش است.

وی گفت: پرهیز از خام فروشی مواد معدنی و حرکت به سمت تولید فرآورده های های معدنی صادرات محور با ایجاد زنجیره های مورد نیاز در هرمزگان در دستور کار قرار گیرد.

حیدری خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی های صورت پذیرفته شده توسعه صنایع در سراسر هرمزگان در برنامه دستگاه های اجرایی ذیربط قرار دارد و تحرکی که مرکز استان در بخش صنعت دارد در حال گسترش به سراسر استان است و این مهم آینده هرمزگان را در حوزه تولید و اشتغال متحول خواهد کرد.

معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری هرمزگان گفت: از بانک صنعت و معدن انتظار است تقویت واحد های صنعتی و تولیدی و رفع مشکلات آنها را با تامین سرمایه در گردش مورد نیاز رفع کند.

وی افزود: در حوزه اشتغال روستایی با اجرای طرح های مختلف اشتغالزایی از محل منابع اشتغال پایدار روستایی فرصت های شغلی بسیار خوبی  ایجاد شده است و ضروری است اقدامات و کارهای صورت پذیرفته در این زمینه اطلاع رسانی گردد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما